„Būgnų dievas” Jojo Mayer grįžta į Klaipėdą

„Ekperimentų karalius”, „uraganinis būgnininkas” ar „būgnų dievas” – tai tik keli iš daugelio pasaulinio pripažinimo susilaukusiam būgnininkui Jojo Mayer žiūrovų ir kritikų išsakytų epitetų. Taip, jis darsyk grįžta į uostamiestį, kad kartu su geriausius Vakarų Lietuvos muzikantus suvienijusiu Klaipėdos džiazo orkestru vėl sudrebintų Klaipėdos pilies džiazo festivalio sceną.

Jojo-Mayer-01

Jojo Mayer. Organizatorių archyvo nuotr.

„Ištikimi festivalio gerbėjai tikriausiai dar pamena išskirtinės charizmos, profesionalumo ir pasaulinį pripažinimą pelniusio Jojo Mayer užburiančius pasirodymus, o tiksliau – jo tikras būgnų audras Klaipėdoje. Tad „Būgnų dievo” sugrįžimas į Lietuvos uostamiestį – daugiau nei lauktas”, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Apie Jojo Mayer daug ką pasako tai, kad šis Šveicarijoje gimęs muzikantas pirmuosius būgnus gavo būdamas vos dvejų metų, trejų jis jau koncertavo Honkonge, o būdamas 18-os pradėjo intensyvias gastroles po Europą. Iki šių dienų Jojo spėjo išleisti daugybę išskirtinių albumų, surengti koncertinius turus JAV, Europoje, Tolimuosiuose Rytuose, Australijoje ir Afrikoje, sudalyvauti daugelyje prestižinių pasaulio džiazo festivalių. 2014-aisiais jis buvo įvardintas vienu iš penkiasdešimties geriausių visų laikų pasaulio būgnininkų.

Beje, tais pačias metais Jojo buvo įamžintas ir ant Klaipėdos Pilies g. 6-ojo namo sienos nutapytos įspūdingo dydžio Džiazo freskos greta kitų per du dešimtmečius Klaipėdos pilies džiazo scenoje koncertavusių džiazo pasaulio žvaigždžių.

Šiemet Jojo Mayer festivalio scenoje pasirodys kartu su vienus iš geriausių, išraiškingiausių ir aktyviausių Vakarų Lietuvos džiazo muzikantų suvienijusiu Klaipėdos džiazo orkestru, gerai žinomu jau daugeliui uostamiesčio džiazo mėgėjų. Juk Klaipėda neįsivaizduojama be džiazo muzikos jau ne vieną dešimtmetį, o džiazas jau tapo simbolišku kamienu uostamiesčio kultūroje. Tad ir Klaipėdos džiazo orkestro misija aiški – kad Klaipėdos muzikinė kultūra įgautų dar ryškesnį džiazo atspalvį.

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale.

Leave a Reply