Britų legendos sudrebins Klaipėdą

Daugiau nei 30 metų neblėstanti sėkmė ir populiarumas, kone dešimtys išleistų diskų ir pasaulio radijo stočių TOP dešimtukus šturmavę hitai – visa tai britų džiazo muzikos legendos „Shakatak”. Kartu tai ir pirmasis viešai pristatomas jau 22-ojo, unikalaus ir nemokamo Klaipėdos pilies džiazo festivalio programos deimantas.

Shakatak

“Shakatak”. Organizatorių archyvo nuotr.

„Didžiuojamės, kad jau daugiau nei du dešimtmečius tūkstančiams savo žiūrovų iš Lietuvos ir užsienio galime nemokamai padovanoti garsiausių pasaulio džiazo žvaigždžių pasirodymus, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. – Ne išimtis ir šie metai bei džiazo muzikos legendos „Shakatak” – tik vienas iš daugelio brangakmenių, birželio 3-5 dienomis sublizgėsiančių festivalio programos karūnoje. Tiesa, šio deimanto tikrai būsią neįprasto.”

Neįprasta grupe „Shakatak” galima vadinti vien dėl jos ilgaamžiškumo ir patirtos sėkmės šiuolaikinės muzikos padangėje. Neįprasti ir šių legendų gyvi pasirodymai, užvaldę nesuskaičiuojamą galybę gerbėjų širdžių visame pasaulyje. Ir tikrai dar daug neįprastų komplimentų nusipelnė šios britų džiazo muzikos žvaigždės. Tačiau tikriausiai nė vienas žodžiu šiai grupei ištartas komplimentas neprilygs tai emocijų lavinai, kurią padovanos jau pirmieji „Shakatak” garsiausių hitų „Nightbirds” ar „DownontheStreet” akordai:

Daugiau apie „Shakatak”

„Shakatak” – tai Didžiosios Britanijos džiazo/funk muzikos stiliaus atlikėjai, savo veiklos istoriją skaičiuojantys nuo 1980-ųjų. Per visą grupės gyvavimo laikotarpį „Shakatak” muzikos pasaulyje išsiskyrė itin energingais ir ekspresyviais gyvo garso pasirodymais bei išskirtinai profesionaliai atliekama savo kūryba, pagardinta tam tikru teigiamų emocijų prieskoniu.

Šių britų legendų biografijoje – šimtai koncertų visame pasaulyje, per 50 išleistų diskų, pasaulio radijo stočių TOP dešimtukus šturmavę hitai, daugiau nei dešimt įrašų „Guinness Book of British Hit Singles” ir aibė pelnytų įvairių tarptautinių apdovanojimų.
Šiuo metu savo muzikinę karjerą grupėje tęsia keturi iš penkių buvusių „Shakatak” narių – Jill Saward (pagrindinis vokalas, perkusiniai, fleita), Bill Sharpe (klavišiniai), George Anderson (bosai) ir Roger Odell (būgnai). Gyvų pasirodymų metu prie kolektyvo prisijungia ir Jacqui Hicks (pritariamasis vokalas, saksofonas, fleita), Debby Bracknell (pritariamasis vokalas, fleita), Alan Wormald (gitara).

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale.

Leave a Reply