„Biografija neprieinama”: linksmai apie FLUXUS ir Jurgį Mačiūną

Balandžio 29 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) vyks renginys „Biografija neprieinama”: linksmai apie FLUXUS meno tėvą ir krikštatėvį Jurgį Mačiūną.

Maciunas

„Jurgis Mačiūnas – FLUXUS meno tėvas ir krikštatėvis, vienas žymiausių pasaulio lietuvių, davęs pagrindus kadaise stebinusiam – šiandien jau įprastu tapusiam šiuolaikiniam menui: hepeningams, performansams bei instaliacijoms. Jo gyvenimo būdas buvo tarsi vandens tėkmė – nuolat kintanti, nepastovi, prasidedanti ir pasibaigianti, maištaujanti prieš įprastus visuomenės standartus, žaisminga ir linksma kūryba. FLUXUS nukreiptas prieš profesionalųjį meną ir panaikina ribą tarp meno bei gyvenimo”, – rašė Vytautas Lukšas.

Amerikoje gimęs Jurgio Mačiūno sūnėnas Andrius Valaitis jau antrą dešimtmetį gyvena Klaipėdoje. Jo iniciatyva Klaipėdos m. savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į renginį, skirtą Jurgiui Mačiūnui ir FLUXUS – 7-ajame XX a. dešimtmetyje susikūrusiam tarptautiniam menininkų, kompozitorių, architektų ir dizainerių judėjimui – pristatyti. Gražią bibliotekos iniciatyvą palaikys Klaipėdos avangardinio meno lyderis, „Gliukų” teatro aktorius, performansų atlikėjas Benas Šarka bei vilniečiai: menotyrininkas, dailės kritikas Kęstutis Šapoka ir kompozitorius, FLUXUS menininkas, Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius Gintaras Sodeika.

Šį vakarą galima tikėtis visko: Andriaus Valaičio pasakojimų apie dėdę Jurgį Mačiūną, pokalbių apie FLUXUS meną ir jo įtaką Lietuvos menininkams, festivalių dokumentinių vaizdo įrašų peržiūros, knygų apie FLUXUS mini ekspozicijos ir, žinoma, performanso, pokštų, žaidimo, bendravimo ir smagaus buvimo kartu.

Leave a Reply