„Artgaras“: paskutinis meno savaitgalis VDA Nidos meno kolonijos angare

Lapkričio 15–16 d. rudeninius turistus Nidoje kvies garso ir vaizdo koncertas bei atviros gatvės meno dirbtuvės: šitaip į rekonstrukcijos etapa bus išlydėtas vienas iš nedaugelio Nidos urbanistinės industrinės architektūros pastatų.

VDA Nidos meno kolonijos angaro siena

VDA Nidos meno kolonijos angaro siena

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonija, 2011 m. pradėjusi meno, rezidencijų ir edukacijos centro veiklą, ruošiasi naujajam etapui, kurio metu likusioje nerekonstruotoje sovietmetį menančio sandėlio dalyje įrengs intensyviems doktorantūros kursams, parodoms, kinui, koncertams, konferencijoms ir kitiems VDA bei kitų organizatorių projektams pritaikytą centrą.

Senasis sandėlis dar prieš renovaciją patyrė daugybę meno procesų, kurių metu VDA studentai čia rengdavo parodas, Thomo Manno festivalio metu būdavo demonstruojama kino programa, vykdavo meno ir edukacijos kūrybinės dirbtuvės.

Artėjant pastato rekonstrukcijai, buvo nuspręsta bent trumpam atgaivinti angaro nutrupėjusį fasadą ir kartu su „Vilnius Street Art” festivalio menininkais  sukurti vientisą fasado piešinį, kuris integruotų jį į supančio miško aplinką.

Piešinio koncepciją padiktavo Nidos gamta, vietinės aktualijos (maistą iš Kolonijos gyventojų vagiantis nusikaltėlis meškėnas) ir festivalio rėmėjų – kompanijos „Exterus” – suteikta dažų paletė. Lapkričio 1–3 d. „išaugęs” stilizuotas, trimis planais išdėstytų medžių miškas, pereinantis į kirtimą, susiliejo su rudens nuspalvinta gamta.

Erdvinį efektą menininkai sukūrė pridėdami iš piešinio „išlipančių” elementų. Rapolas Vosylius ir Petras Navickas pasiūlė prie medžių prikalti skirtingų dydžių inkilus, į kurių vidų įmontavo saulės baterijos lemputę, tad apžiūrėti piešinį verta ateiti ir sutemus. Ant sienos apsigyveno ir Aisčio Kavaliausko pieštas meškėnas, kurio akys tamsoje atspindi į jį nukreiptą šviesą.

VDA Nidos meno kolonijos angaro siena vakare

VDA Nidos meno kolonijos angaro siena vakare

Gatvės meno kūrimas buvo pirmoji senojo angaro palydėtuvių dalis. Pagrindinis ir baigiamasis renginys yra numatytas lapkričio 15 d., penktadienį, Neringos miesto gimtadienio metu. Vaizdo projekcijas senajame angare gyvai kurs vaizdo menininkas Lukas Miceika, koncertuos muzikantas ir kompozitorius Paulius Kilbauskas. Koncerto pradžia – 21 val.

Penktadienį ir šeštadienį nuo 13 val. VDA Nidos meno kolonija kartu su „Vilnius Street Art” festivalio organizatoriais rengs atviras kūrybines dirbtuves gatvės menu besidominčiam jaunimui, kurių metu profesionalūs gatvės menininkai pakvies visus norinčius piešti ant angaro sienų.

Leave a Reply