„Antarktinis koncertas“: įsimintinas vakaras su Andresu Mustonenu ir „Glasperlenspiel Sinfonietta“

Festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ vėl turėsime progą gėrėtis išraiškingu bei įkvepiančiu Andreso Mustoneno muzikavimu. Balandžio 8 diena, antradienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje entuziazmo ir idėjų nestokojantis estų menininkas diriguos orkestrui „Glasperlenspiel Sinfonietta“ (Estija). Jų programoje „Antarktinis koncertas“ skambės Vienos klasikų bei šių dienų estų autorių muzika.

KKS-tinklapis-AFISA_0408_LT

Glasperlenspiel Sinfonietta“ – tai naujas vardas Estijos muzikinės kultūros padangėje, nes iki 2012 m. kolektyvas vadinosi „Tallinn Sinfonietta”. Unikalų šio orkestro stilių kuria ne tik meistriškas klasikinio repertuaro šedevrų atlikimas, bet ir dalyvavimas inoviatyviuose projektuose, naujų kūrinių inicijavimas.

Kolektyvo atsiradimas susijęs su jo meno vadovo, charizmatiškojo smuikininko ir dirigento A. Mustoneno siekiais atlikti muziką taip emocionaliai ir įtaigiai, kad auditorija patirtų netikėtus ir įsimintinus įspūdžius. A. Mustoneno dirigavimo stilius yra spontaniškas, pilnas improvizacijų ir spinduliuojantis artistiškumu. Kiekviename kūrinyje jis išreiškia savo unikalią pasaulio viziją ir muzikos suvokimą. Jo vedamas orkestras pristato klausytojams praeities kūrybą kaip gyvą, kvėpuojantį, džiaugsmingą organizmą ir įtikina, jog bet kuris muzikos žanras gali atšviežinti mintis,  sušildyti sielas ir suteikti energijos.

Pastaraisiais metais „Glasperlenspiel Sinfonietta“ koncertavo Šveicarijoje, Austrijoje, Belgijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Brazilijoje, Čilėje, Uragvajuje, Argentinoje ir kitur. Visus estų kolektyvo pasirodymus lydėjo sėkmė ir pripažinimas.

„Antarktinis koncertas“ – tai ne tik programos, bet ir Peeterio Vähi kūrinio pavadinimas. Garsais jis nukels į patį piečiausią žemės rutulio tašką, kuriame teko pabuvoti ir kompozitoriui. Ši gitarai ir orkestrui skirta kompozicija pasižymi neįprasta instrumentuote: tarp instrumentų išvysime ir net išgirsime… akvariumą, o ekrane regėsime tolimojo žemyno vaizdus (Aivo Spitsonok vaizdo montažas).

Kūrinio solo partiją atliks Rémi Boucher (Kanada). Šis gitaristas laimėjo pirmąsias vietas net penkiuose tarptautiniuose konkursuose. Jo repertuare – kūriniai nuo renesanso iki šiuolaikinės kūrybos. Jis domisi įvairių kultūrų muzika, instrumentais, nuolat ieško naujovių, eksperimentuoja, plėsdamas savo instrumento techninių galimybių skalę.

Glasperlenspiel Sinfonietta“ dar pagrieš Ukrainoje gimusios ir dabar Estijoje gyvenančios kompozitorės Galinos Grigorjevos kūrinį, pavadintą „Song on the Occasion of Czarina Yevdokia Taking the Veil“.

Po tokios gurmaniškos pirmosios vakaro dalies antrojoje klausytojų laukia gardus desertas: Wolfgango Amadeuso Mozarto Divertismentas, kuris dar vadinamas Zalcburgo simfonija Nr. 1, bei Josepho Haydno Simfonija Nr. 60 C-dur, neįprastai susidedanti net iš šešių dalių. 

Parašykite komentarą