Ant „IKRA MADA“ šou podiumo – 16-a mados kolekcijų ir aibė idėjų

Lapkričio 15 d., šeštadienį, 19 val. Klaipėdos kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ daugiafunkcėje salėje vyks šiemetinio Baltijos šalių mados festivalio „IKRA MADA“ kulminacija – mados šou, kurio metu savo sukurtas kolekcijas pristatys 16-a jaunų dizainerių ir jų duetų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos bei Ukrainos.

Anos Jelizarjevos (Estija) kolekcija. Jelenos Rudi nuotr.

Anos Jelizarjevos (Estija) kolekcija. Jelenos Rudi nuotr.

Gaivios, aktualios, nuotaikingos, stebinančios konceptualumu ir siūlančios gausybę idėjų kūrybiško žmogaus garderobui: „IKRA MADA“ pristatomų dizainerių kolekcijos nevengia flirtuoti su šiuolaikine filosofija, popkultūra bei publika, tačiau nevengia ir provokacijų.

Vienintelio mados festivalio Vakarų Lietuvoje vardą puoselėjantys ir stiprinantys rengėjai itin džiaugiasi faktu, kad šiemet dalyvių gretose – daug perspektyvių klaipėdiečių: Marija Pakalniškytė ir Aušra Pacevičiūtė, susibūrusios į tandemą „Barakuda“, Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė su  „PURE“, Ieva Užkurataitė bei Rimantė Rimgailaitė.

„Kadangi dalis šių jaunų kūrėjų dalyvavo ir ankstesniuose „IKRA MADA“ renginiuose, drįstu galvoti, jog tęstinumas turi poveikį“, – sakė festivalio prodiuserė Jurga Sutkutė. Prieš kelerius metus sumanytas kaip būdas užpildyti mados dizaino renginių nišą Klaipėdoje, šiandien festivalis turi ambicingesnių tikslų – iš mados savaitgalio išaugti iki mados savaitės, kurioje būtinai dalyvautų ne tik svečiai, bet ir vietos talentai.

Viena iš šiųmečio festivalio intrigų – iš Berlyno atvyksianti ekscentriška jaunosios kartos dizainerė bei menininkė Hermione Flynn, į Europą atsikrausčiusi iš tolimosios Naujosios Zelandijos ir savo kūrybą jau pristačiusi įvairiuose renginiuose – nuo Berlyno mados filmų festivalio iki Naujosios Zelandijos mados savaitės.

H. Flynn – universali menininkė: ji kuria avangardinę madą, meno instaliacijas bei performansus, mados filmus, kuriuose nevengia socialinės, psichologinės problematikos bei kritiško požiūrio į mados industriją. „Mados pasaulyje vyrauja paviršutiniška ir nerealistiška žmogaus tobulumo samprata. Aš siūlau alternatyvią perspektyvą, – sako „IKRA MADA“ viešnia. – Siekiu nuoširdesnio žmonijos atspindėjimo mados industrijoje.“ H. Flynn pristatomos kolekcijos tema – lyties tapatybė.

Polina Reznyčenko ir Olgos Listunovos (Ukraina) kolekcijos modelis

Polinos Reznyčenko ir Olgos Listunovos (Ukraina) kolekcijos modelis

Festivalyje „IKRA MADA“ pasirodys ir duetas iš Ukrainos – pernai renginyje debiutavusi Polina Reznyčenko su kūrybos partnere Olga Listunova. Praėjusių metų šou publiką fantasmagoriškais kostiumais stebinusi dizainerė ir šiemet žada išskirtinį pasirodymą.

Šį rudenį Latvijoje rengiamame mados festivalyje „Riga Fashion Mood“ apsilankiusi „IKRA MADA“ organizatorių komanda užmezgė ryšius ir su kaimyninės šalies dizaineriais bei aktualiausių prekių ženklų atstovais. Savo akimis įsitikinę latvių kūrybiškumu bei veiklumu mados dizaino srityje, „IKRA MADA“ rengėjai skuba pasidalyti įspūdžiais su Klaipėdos publika. Ant šou podiumo Latvijos vardas skambės net penkiskart: savo kolekcijas pristatys Reinis Ratnieks, „Red Salt“, „By Carousell“, „One Wolf‘ bei Artis Štamgūtis. Baltijos kaimynių gretas papildys kūrybinga viešnia iš Estijos Ana Jelizarjeva.

Progos apsilankyti Klaipėdoje nepraleis ir nebe pirmą kartą „IKRA MADA“ šou dalyvausiančios lietuvės Melita Rus, Agnė Deveikytė, šių metų „Jaunojo dizainerio prizo“ mados kategorijoje laureatė Liucija Kvašytė. Dar vienas festivalio draugas – Thom Bara – šiuosyk savo kolekciją pristatys nebe ant podiumo, o visą mados savaitgalį veiksiančioje parodoje „Mados sistema“, kuruojamoje Astos Labžentytės.

Bilietais į „IKRA MADA“ šou, kurių skaičius – vos 200, prekiauja „Tiketa“. 

Lapkričio 14–16 d. „Kultūros fabrike“ (Bangų g. 5A, Klaipėda) vyksiantis festivalis „IKRA MADA“, be kita ko, kviečia į tris dienas veiksiančią mados dizaino ženklų mugę „SHOPROOM“, mados industriją analizuojančią parodą bei seminarus su industrijos profesionalais: žurnalo „L‘officiel“ mados redaktore Lina Bernotaityte, Berlyne veikiančios mados agentūros vadove Magdalena Bonamin; dizainere Monika Klupšaite, mados tyrinėtoja Viktorija Sokolovskaja; gatvės mados fotografu Dainiumi Ščiuka bei menininke Agne Kišonaite. Šie renginiai – nemokami.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė. 

Daugiau informacijos apie festivalį ir programa – www.ikramada.lt

Aktualiausia informacija apie renginį – „IKRA MADA“ profilyje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/mada.ikra

1 komentaras

  1. TIKRA MADA ne KULTŪROS FABRIKE

    facebook.com/meno.kureju.sajunga/posts/10153341389149688

Leave a Reply