„Alto fiesta” dedikuojama Liudai Kuraitienei

Sausio 27 dieną, trečiadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje vyksiantis Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas „Alto fiesta”, pasak jo sumanytojo ir orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, dedikuojamas orkestro įkūrėjai, ilgametei meno vadovei bei altų grupės koncertmeisterei Liudai Kuraitienei. Nuo sezono pradžios ji nebegroja orkestre, bet šioje programoje vėl ją išgirsime.

KKO_photo_Vytautas_Petrikas_2

Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.

„Altų fiestoje” solo grieš net dvylika puikių lietuvių altininkų, atvyksiančių iš Vilniaus ir užsienio arba gyvenančių Klaipėdoje. Tai Liuda Kuraitienė, Ūla Ulijona Žebriūnaitė (Lietuva–Italija), Arūnas Statkus, Girdutis Jakaitis, Artūras Šilalė, Gediminas Dačinskas, Jurgis Juozapaitis, Dovilė Juozapaitienė, Ugnė Petrauskaitė, Edvinas Kaziukaitis, Auksė Kaziukaitienė ir Gilvydas Bendoraitis. Kaip garbės dirigentas pasirodys Donatas Katkus, kuris taip pat yra altininkas.

Liuda Kuraitienė jau daugiau nei 40 metų yra glaudžiai susijusi su Klaipėdos miesto kultūriniu gyvenimu. Pagrindinis jos nuopelnas – Klaipėdos kamerinio orkestro įkūrimas 1992 metais ir vadovavimas iki 2009 metų. Per tą laikotarpį kolektyvas pasiekė aukštą meninį lygį, tapo žinomas ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje.

Šalia darbo orkestre L. Kuraitienė daug grojo įvairiuose kamerinės muzikos ansambliuose. Ypatingas jos alto skambesys, tobula intonacija, meninė inteligencija iki šiol žavi tiek kolegas, tiek koncertų klausytojus.

Daug metų L. Kuraitienė dirba pedagoginį darbą J. Karoso muzikos muzikoje. Ji anksčiau dėstė Klaipėdos universiteto Menų fakultete, E. Balsio menų gimnazijoje, S. Šimkaus konservatorijoje. Tarp šio koncerto solistų yra trys jos buvę studentai: Edvinas Kaziukaitis, Auksė Kaziukaitienė ir Arūnas Statkus.

Specialiai šiai programai į Klaipėdą atvyks Italijoje gyvenanti altininkė Ūla Ulijona Žebriūnaitė. Ji ilgą laiką grojo garsiajame orkestre „Kremerata Baltica”, o dabar yra Italijos radijo ir televizijos (RAI) orkestro altų grupės vadovė. Girdutis Jakaitis ir Artūras Šilalė griežia Vilniaus styginių kvartete, Gediminas Dačinskas yra Čiurlionio styginių kvarteto artistas. Dovilė Juozapaitienė – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisterė, rengianti solo koncertus, griežianti kameriniuose ansambliuose. Jurgis Juozapaitis dirba Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteriu, groja styginių kvartete „Adora” ir trio „Claviola”. Pati jauniausia koncerto solistė – pernai bakalauro studijas LMTA baigusi Ugnė Petrauskaitė, ji šiuo metu groja Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre.

Donatas Katkus taip pat baigė LMTA kaip altininkas, daug metų griežė šiuo instrumentu Vilniaus styginių kvartete. 1994 m. D. Katkaus iniciatyva buvo suburtas Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, greitai pelnęs pripažinimą šalyje ir užsienyje. D. Katkus keletą kartų yra dirigavęs ir Klaipėdos kameriniam orkestrui.

Koncerte „Alto fiesta” skambėsiančios muzikos diapazonas platus – nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Fausto Latėno, nuo puošnių koncertų iki sentimentalaus tango. Tai liudys alto kaip solinio instrumento techninį paslankumą ir išraiškos emocingumą. Bet renginio esmė yra šiuo filosofiškiausiu instrumentu grojančių atlikėjų sambūris ir nuoširdi padėka L. Kuraitienei už jos ištikimybę orkestrui bei altui.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply