ADOMO DANUSEVIČIAUS TAPYBOS PARODA: „RANKA, KURI PATI PIEŠĖ“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2023 m. rugpjūčio 18 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma Adomo Danusevičiaus paroda „Ranka, kuri pati piešė“. Naujausioje menininko parodoje pristatoma eksperimentinė piešinių keramikos tapybos instaliacija, nukelianti į kiek baugų paslaptingą, bet spalvotą vaizduotės pasaulį. Eksponuojamuose beformiškuose, medžiagiškuose eksperimentiniuose darbuose skleidžiasi – intuicija, vitališkumas, improvizaciniai elementai bei spontaniškumas, atverdami kelią į vidinį menininko pasaulį. Darbai bus eksponuojami iki 2023 m. rugsėjo 17 d.

KŪRINIAI

„Ranka, kuri pati piešė“. Parodos fragmentas
„Ranka, kuri pati piešė“. Parodos fragmentas

Pasak menotyrininkės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės, „kurianti ir griaunanti pirmapradė energija A. Danusevičiaus kūriniuose mainosi ir žaismingai flirtuoja, čia nusivesdama į klampius pasąmonės požemius, čia panardindama į svaiginančias žiedų haliucinacijas. Socialiniai ir lyties tapatumai maišosi, jungiasi ir čia pat vėl išvirsta į multipotencialu trykštančią beformę medžiagą. Atsikartojantys gamtos motyvai – gyvastingi, žavūs, paslaptingi ir tuo pačiu seksualiai dviprasmiški, flirtuojantys su žiūrovo pojūčiais“. A. Danusevičiaus konceptualūs meno darbai, tarytum savotiškas pirmapradis giluminis portretas. Menininkas kviečia žiūrovą atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių ir užsimiršti. Autorius, kūrinius palikdamas atvirus interpretacijai, atrodo, klausia žiūrovo – „Ką jauti? Ką matai? Kokius jausmus / išgyvenimus, tau tai primena“?

KŪRĖJAS

Adomas Danusevičius. Asmen. archyv. nuotr.
Adomas Danusevičius. Asmen. archyv. nuotr.

A. Danusevičius – jaunosios kartos tapytojas, Lietuvos šiuolaikinio meno scenoje debiutavo dar studijuodamas. 2017 m. jis baigė doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje ir stažuotę Danijos karališkojoje dailės akademijoje. Nuo 2004 m. A. Danusevičius dalyvauja grupinėse parodose, o nuo 2008 m. surengė keletą personalinių parodų – Lietuvoje, Danijoje ir Vokietijoje. Jis ne kartą tapo konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininku ir laureatu. A. Danusevičiaus darbų galima rasti šiuolaikinio meno kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

KKKC informacija

Leave a Reply