'08
Fiziologiniai įrašai

--------------------------------------------------------------------------------------------
Užrašai
--------------------------------------------------------------------------------------------

Rugpjūčio 1-9 d. M.Widerinskio fotografijų paroda „Fiziologiniai įrašai“

Mariuszas Widerińskis gimė 1951 m. 1976 m. baigė Kijevo universitetą (Ukraina). 1976–1979 dirbo fotografu leidykloje Rzeszowe, 1979–1983 – Zakopanėje, o vėliau fotografijos redakcijoje Varšuvoje. Nuo 1980 m. pabaigos – nepriklausomas fotografas, bendradarbiaujantis su šalies ir užsienio leidyklomis. Nuo 1978 m. Lenkijos fotomenininkų sąjungos narys. 2005 m. Lenkijos fotomenininkų sąjungos Varšuvos skyriaus, o nuo 2005 m. birželio – Lenkijos fotomenininkų sąjungos pirmininkas. 2008 m. vasarį perrinktas Varšuvos skyriaus, o birželį – Lenkijos fotomenininkų sąjungos pirmininku. Dirba daugiausiai peizažo žanre, taip pat fotografuoja žmonės ir… arklius. Fotografijos pasižymi savitu, tik jam būdingu stiliumi.

2003–2004 m. dėstė fotografiją Varšuvos fotografijos akademijoje, nuo 2003 m. – Lenkijos fotomenininkų sąjungos fotografijos studijoje, nuo 2007 m. – Varšuvos dailės akademijoje. Lenkijos fotomenininkų sąjungos Stara Galeria fotografijos parodų rengėjas ir kuratorius. Drauge su Małgorzata Plater-Zyberk (Varšuvos nacionalinis muziejus) ir Adamu Sobota (Vroclavo nacionalinis muziejus) parengė parodą Polska fotografia XX wieku (XX a. lenkų fotografija), kuri buvo eksponuota Varšuvoje ir Vilniaus Prospekto galerijoje (2007 m.). Daugelio šalies ir užsienio fotografijos konkursų komisaras ir vertinimo komisijos narys. Be to, kuria taikomosios grafikos srityje: plakatai, knygų viršeliai, katalogai.

Parodoje Fiziografiniai įrašai eksponuojami 45 juodai balti portretai ir peizažai, kuriuos jungia bendra tema. Visų fotografijų kadravimas ir tonalumas ypač asketiškas, ko nepasakysi apie jų turinį. Fotografą domina fiziografiniai (fiziografija – mokslo disciplina, tyrinėjanti žemės paviršių, klimatą, gyvūniją ir augmeniją) įrašai: veido geografija, akių išraiška, metų naštos įrėžtos raukšlės – informacija apie herojaus nueitą gyvenimo kelią. Panašių įrašų – laiko ženklų – M. Widerynskis ieško ir peizažuose, kuriuos vykusiai sugretina su portretais.

 

Atgal Komentarai