MENO KIEMAS
Skaistė Kazarauskaitė. Mirtis dailei

2009-02-25

„Mirtis dailei!” , - 19 a. viduryje pranašavo prancūzų poetas ir meno kritikas Šarlis Bodleras. Jo manymu tuomet pasirodžiusi fotografija atėmė, išplėšė tikrovę iš dailininko rankų. Mat pastarajai leidžiama pavaduoti dailę, atliekant kai kurias funkcijas, ir taip esą bus „išformuota“ ar visiškai išstumta tapyba. Nuo tada menininkai svarsto tapybos ir fotografijos santykį, varžytuves, kaimynystę, bičiulystę. Suaugusių edukacinė studija „Senamiesčio akademija“ (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4, Klaipėda) ryžtasi apjungti visas meno sritis.

Antikrizei - tapyba

Jaukiai įsitaisiusi tapyba, skleidėsi, davėsi įmenama visą sausio mėnesį „Senamiesčio akademijos“ studentams. Į baimių ir fobijų sąrašą pastaruosius keletą mėnesių įrašyta krizė negąsdino ir negrasino nerimu. Laimei tai finansinis, ne dvasinis sunkmetis. Šia intencija grupė įvairių specializacijų žmonių pirmąjį metų mėnesį mokėsi tapybos. Natiurmortai, portretas, laisva tematika - šie žanrai aliejumi ištepti, nusėdo drobėse.

Negrabi linija tįso audiniu, spalvinių tonų kontraste bei darnoje. Pamažu erdvė prisipildė išgaubto turinio. Potėpiai drąsėjo, jungėsi į struktūrines ir erdvines sistemas, panardindami studijų dalyvį į kūrybinę meditaciją. Studentai džiaugėsi galėdami pabėgti nuo kasdienių rūpesčių, skubos, įgyvendinti kūrybinį sumanymą ir , žinoma, papuošti namus savais tapybos darbais.

„Senamiesčio akademijos“ lektorė, tapytoja, Klaipėdos universiteto dėstytoja, Irma Leščinskaitė prasitarė, kad kosminiu greičiu (per vieną mėnesį) pasiektas rezultatas stebino. Niekada nepiešę studentai, puikiai įvaldė teptuką, o tai skatina dalyvius naujiems iššūkiams, įgytas žinias gilinti bei tobulinti įgūdžius.

Kultutpolis.lt

Atgal Komentarai