Vilniaus knygų mugė 2013
Jau šį savaitgalį į Lietuvą atvyksta korėjietis rašytojas Hailji

2013-02-15

Vienas iš Vilniaus knygų mugės užsienio svečių, korėjietis rašytojas Hailji, romano „Užupio respublika“ autorius, į Lietuvą atvyskta jau šį sekmadienį. Rašytojas ir kūrybinio rašymo profesorius ketina lankytis ne tik Vilniaus knygų mugėje, bet būtinai aplankyti ir Užupį – savo knygos įkvėpimo šaltinį ir veiksmo centrą. Lietuvoje autoriaus darbotvarkė jau sudėliota – veiklaus ir bendrauti mėgstančio rašytojo susitikimų su publika ir romano pristatymų vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Šiauliuose. Lietuvos rašytoją lydės geras jo bičiulis, rašytojas Kornelijus Platelis, prieš metus ir pats lankęsis Pietų Korėjoje.

Dar prieš knygų mugę Vilniuje suplanuoti trys susitikimai su Hailji (tarti reikėtų Haildži). Pirmasis knygos pristatymas, kaip ir pridera, vyks jos „tėvynėje“ – Užupyje, „Užupio kavinėje“ (vasario 19 d., 18.30 val.), dalyvaujant ir knygos vertėjui Martynui Šiaučiūnui-Kačinskui bei kai kuriems romano personažams. Taip pat susitikimai su autoriumi suplanuoti Rašytojų klube (vasario 20 d., 17.30 val.), Vilniaus universiteto Orientalistikos centre (vasario 21 d., 17 val.), o pagrindinis knygos pristatymo renginys vyks Vilniaus knygų mugėje vasario 23 d., šeštadienio vakarą, 17 val., kur „Užupio respubliką“ kartu su autoriumi pristatys rašytojai Kornelijus Platelis ir Alvydas Šlepikas. Po mugės Hailji viešės Vytauto Didžiojo univeristete Kaune ir Šiaulių universitete – ten skaitys kūrybinio rašymo ir šiuolaikinės korėjiečių literatūros paskaitas.

Hailji, tikras vardas – Rim Jong Joo, yra ir anksčiau lankęsis Lietuvoje, bendrauja su lietuviais rašytojais ir tikrai žino, kur yra Užupio respublika. Įkvėptas bohemiškojo sostinės rajono „už upės“, 2009 metais Pietų Korėjoje Hailji išleido romaną „Užupio respublika“, o praėjus trejiems metams po knygos pasirodymo, pagal jį jau parengtas scenarijus kino filmui ir knyga išversta į lietuvių kalbą.

„Užupio respublika“ – šiek tiek paslaptingas, mistiškas, bet, kaip ir dera Užupiui, su gera humoro doze parašytas kūrinys. Jame vaizduojama, kaip korėjietis Halas atvyksta į Vilnių ieškoti mistinės Užupio respublikos, turinčios savo kalbą, himną, savą istoriją ir herojus. Su fantazija ir humoru pinamas pasakojimas apie turtingą praeities kultūrą bei dabarties Užupio menininkus ir institucijas, nevengiant kontroversijų ir mistifikacijų.

Hailji gimė 1955 metais Kyungju, Pietų Korėjoje, studijavo kūrybinį rašymą Seulo Chungango universitete, įgijo prancūzų literatūros magistro laipsnį Puatjė ir daktaro laipsnį Limožo universitetuose Prancūzijoje. Šiuo metu profesoriauja Seulo Donduko moterų universitete, dėsto kūrybinį rašymą. Pirmuoju savo romanu „Kelias į lenktynių žiedą“ 1990 metais jis sukėlė nemažą šurmulį Korėjos literatūrinėje padangėje. Po to išleido dar dvylika romanų, literatūros teorijos veikalą, du eilėraščių rinkinius (vienas anglų, kitas prancūzų kalba), kino scenarijų, dramą, apsakymų rinkinį. Du jo romanai ekranizuoti, vienas pritaikytas teatro scenai.

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės