2012
Benjamin Renter. Lietuviškieji portretai

Lapkričio 23 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4) pristatyta jauno menininko iš Vokietijos Benjamin Renter paroda „Lietuviškieji portretai“.

Benjamin Renter (gim. 1981) yra Berlyne gyvenantis ir kuriantis autorius, vienas iš tarptautinės bienalės „JCE. Jaunieji Europos kūrėjai 2011/2013“ dalyvių. Pagal šios bienalės rezidentūrų programą jis buvo atrinktas kūrybinei dviejų mėnesių rezidentūrai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Autoriaus paroda „Lietuviškieji portretai“ yra ir jo dviejų mėnesių veiklos Lietuvoje pristatymas.

Mane domina žmonės ir miestai. Stengiuosi fiksuoti miesto urbanistinį išplanavimą ir tai, kaip jame atrodo pavieniai asmenys ar jų grupės. Grindinys, tvoros, sterilūs architektūriniai sprendimai, kuriuose nėra vietos poilsio suoliukams padaro žmones tuo, kuo jie yra mieste. Įvaizdžiai ir masiniai renginiai, atrodo, mūsų sąmonėje formuoja vaizdus , kuriuos vėliau mes perkeliam į veiksmą. Veiksmo vieta tampa vis mažiau reikšminga. Viešosios erdvės dabar yra prekybos centrai. Juos supanti infrastruktūra tarnauja tik vienu tikslu – atgabenti mus ten. Mes ir mūsų veiksmai tampa automatinio proceso pratęsimu. Todėl vieną iš savo ankstesniųjų serijų pavadinau Mitmaschinisierung (Sumašinėjimas). Tai ankstyvojo žiniasklaidos teoretiko Güntherio Anderso terminas. Šios serijos nuotraukas galite pažiūrėti mano tinklapyje.

Atvykęs iš Pietų Vokietijos, šešerius metus gyvenau Hamburge ir neseniai persikrausčiau į Berlyną. Dėl savo darbų stengiuosi keliauti kiek įmanoma daugiau. Esu labai laimingas galėdamas pastaruosius du mėnesius praleisti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro rezidentūroje.

Lietuvoje kuriamoje serijoje fotografuoju grupes žmonių, kurie atsidurdavo toje pačioje vietoje tuo pat metu. Didžioji dalis nuotraukų padaryta aplink prekybos centrus ir autobusų stotelėse. Vieną šeštadienį per Meridiano išlydėtuves, aplink Danės upę būriavosi ypač daug žmonių – tai ir buvo tas reginys, kuriame galėjau stebėti ir fiksuoti masinį susibūrimą.

Kita vertus pavienės nuotraukos ir fotografinis pasivaikščiojimas po miesto aikštes taip pat yra prasmingas. Kažkas visuomet vyksta. Mėgstu apčiuopti gatvių gyvenimą ir žmonių išraiškas, rodyti, kas vyksta kiekvieną dieną. Tikiuosi kiekvienas šiuose gatvės portretuose ras ką nors savo.

Susisiekime!
B. Renter

Benjamin.renter@web.de
www.renterphoto.de


Paroda vyko iki 2013 01 07

KKKC inf.

Atgal Komentarai