Kultūrinės/ kūrybinės industrijos
Braitono gyventojai duris atvėrė menininkams ir jų gerbėjams

2010-05-14

Daugelį žmonių vien mintis apie tai, kad jų namuose apsilankys keli tūkstančiai visiškai nepažįstamų žmonių, varo į didžiausią nerimą. Tačiau net 243 Didžiosios Britanijos kurortinio miestelio Braitono gyventojai bei verslininkai savo duris nepažįstamiesiems atvėrė su malonumu. Visi jie dalyvauja projekte „Atviri namai menininkams“ („Artists‘ Open Houses“), kurio metu savo namuose, biuruose, vasarnamiuose žmonės leidžia eksponuoti darbus menininkams ir svetingai priima tūkstančius jų meno gerbėjų.

Šiemet per visą gegužės mėnesį, kiekvieną savaitgalį, kol vyksta unikalus projektas, svetingų Braitono gyventojų namus turėtų aplankyti apie 230 tūkstančių žmonių. Manoma, kad per visą tą laiką jie menininkų darbų nupirks už vieną milijoną svarų sterlingų (apie keturis milijonus litų). Tokie dideli pardavimai numatomi todėl, kad pirkėjai kur kas mieliau darbus perka tiesiai iš autoriaus rankų nei iš galerijų ar kitų tarpininkų.

Išvis 243 namų ir savininkai savo būstuose ir biuruose priglaudė apie 1300 menininkų. Visi jie darbo valandomis būna šalia ekspozicijų, geria arbatą, šnekučiuojasi su lankytojais ir namų šeimininkais.

Po visą miestą išsibarsčiusios improvizuotos galerijos – nuosavi namai, buvusios parduotuvės, garažai ir net fermos – lankytojų lauks iki gegužės 23 dienos. Tarp sutikusių įsileisti menininkus yra ir kavinių, parduotuvių, viešųjų organizacijų. Įėjimas į visus laikinus muziejus yra nemokamas.

Panašus festivalis vyksta ir lapkričio-gruodžio mėnesiais, tačiau jame paprastai dalyvauja mažiau žmonių, o ir vyksta jis ne keturis savaitgalius, kaip gegužės šventė, o tik tris.

Šiemet pavasarinį festivalį „Atviri namai menininkams“ galima aplankyti gegužės 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23 dienomis, o rudeninį – lapkričio 28 ir 29 dienomis bei gruodžio 5, 6, 12, 13 dienomis.

Parengta pagal užsienio spaudą:
http://www.culture24.org.uk/art/art78460

 

Atgal Komentarai 1

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės