Kultūrinės/ kūrybinės industrijos
Evelina Kaminskaitė. Pavasarinė „Temos“ tema – dviratis

2010-05-08
   
Ne išrasti, o atrasti iš naujo. Pritaikyti savai gyvenimo filosofijai, na, ir sėdynei. Kitaip tariant, susikurti savo „gyvenimo dviratį“. Tokio tikslo jau kurį laiką siekia „Tema“ menininkai, apsistoję „fanierkėje“ (buvusios medžio apdirbimo kombinato patalpos, Liepų 83).

Ir jokio čia gilaus koncepto, anei perkeltinių prasmių. Tiesiog dviratis, su visa savo forma ir turiniu.
Dviratis iš storasienių santechnikos vamzdžių, ar patobulintas seno korpusas - „kad mergina tilptų“. Workshop‘e buvo virinami rėmai, paskui šlifuojami kaip kokie deimantai..

Sudėtingiau, dalijasi menininkai, dirbti su vairais, kol randi tinkamą sau padėtį, lankstai keletą kartų vis iš naujo. Dviračio „išradimo“ pradžia – gan greita, trečią dieną jau buvo užsėsta ir važiuota. Tačiau, pasak jų, pabaigos kaip ir nėra, nes vis rastumei ką patobulinti, „išrasti“.

Kodėl dviratis, o ne komoda, pavyzdžiui?

„Tai aktualu šiandien, tai ekologiška transporto priemonė. Be to, gali jį pritaikyti savo poreikiams. Kas merginą, kas šeimą, kas mylimą muzikos instrumentą vežios..“

Be to, kalba menininkai, dviratis Klaipėdoje – pats tas. Kai kurie nenusėda nuo jo jau keletą metų. Visur nusigauna būtent su dviračiu. „Nėra ir dviračių kultūros pas mus..“ – pasirengę propagandai.

Gal kokių įžvalgų randasi darbuojantis? Tiesiog krapštotės kaip tėčio garaže vaikystėje, ar visgi gylio kokio yra?

„Yra. Mums tai ne vien mechaniškas dviračio supjaustymas. Čia ir muzikantai, dizaineriai, aš skulptorius (Dovydas Klimavičius – aut. past.), pavyzdžiui. Patariame, padedame vienas kitam. Kūrybinis bendras procesas..“

Kiek jums yra svarbi auditorija? Juk turite ką pasakyti, formuojate kažkokią žinutę, nerūpi pasiekti kieno nors ausis, akis, širdis?

„Šia akcija ir norime apie save daugiau pranešti. Norime pasakyti, kad į dviratį galima pažiūrėti kūrybiškai. Nebūtina gi pirkti „maksiminio“, nepatogaus, niekuo neišsiskiriančio, juolab kad ir beveik pigiau atsieina pasigaminti savo.“

Pavyzdžiui, Remio dvivietis, kurio viena vieta parūpinta merginai, galbūt „sutilps“ į porą šimtų litų.
Muzikantas Linas savojo „bagažinę“ sukonstravo tokio dydžio, kad tilptų saksofonas, na, dar kokia dėžė alaus. Pagal poreikius, žodžiu.  „Darome „gyvus“ dviračius“, - sako.

Tai kaip eisite „į liaudį“?

Tai va, čia gal ir pradžia. Šiaip esame atviri, vietos čia daug.. Tai limpa kaip kokia „zaraza“, persiduoda užkratas, nuo vieno kitam. Mes patys turime daug bendro, čia renkamės, būname, kuriame, darome. Kitus užkrečia..“

Menininkai įsitikinę, kad menu galima užsiimti ir be didelių pinigų. Aišku, sutinka jie, be rėmėjų, kurie leidžia „fanierkėje“ šeimininkauti, kalba būtų kita.

Vasarą „fanierkės“ teritorijoje, žada „Tema“, turėtų virti-kunkuliuoti visokios meninės, kūrybinės ar tiesiog laisvalaikio atrakcijos.

Transportas išblizgintas, bus ir paradas. Gegužės 16 dieną, sekmadienį, dviračiai bus išdidžiai išvairuoti iš dirbtuvių. Bus ir vėliava, ir transparantai gal. Žodžiu, tikras paradas. Iki to dar trūksta vieno kito dekoratyvaus štricho – spalvos gal, suveržti, kas užsiveržia.. Galingi pypyniai suderinti.

Kulturpolis.lt

 

Atgal Komentarai 1

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės