Informacija
IKRA MADA festivalyje Klaipėdoje – 19-a Baltijos mados kolekcijų

2013-05-16

Gegužės 18-ąją, šeštadienį, 19 val. Klaipėdos „Švyturio menų doke“ (Naujoji Uosto g. 3) vyksiančiame Baltijos šalių mados festivalyje IKRA MADA bei vakarėlyje „IKRA MADA Fashion Night“ naktiniame klube „Dr.Who“ (Naujoji Sodo g. 1)  publikai bus pristatyta iš viso 19-a drabužių kolekcijų, sukurtų daugiau kaip 20 dizainerių, tarp jų – ir kūrybinių duetų, iš Lietuvos, Estijos, Švedijos, Kaliningrado srities (Rusijos Federacija) ir Ukrainos.

Dmitrij Kudriavcev

Lietuviškų idėjų galerija

Šeštadienio vakarą industrinis „Švyturio menų dokas“ vėl taps mados ambasada.

Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacijos (IKRA) organizuojamame renginyje Lietuvai atstovausiančių dizainerių pajėgos pristatys visą estetinių koncepcijų galeriją – nuo lyties tapatybės bei kultūros tradicijų filosofinės analizės iki žaismingais gėlėtais motyvais puošto klasikinio moteriškumo.

Klaipėdos stileivos išvys jaunųjų dizainerių konkurso „Injekcija“ vienos iš laimėtojų ir „Mados infekcijos“ dalyvės Evos Baliul intriguojančią kolekcija „Piinga-piinga“, įkvėpta pirmykščio požiūrio į seksualumą ir nuogumą bei derinanti skirtingas medžiagas.

Kita „Injekcijos“ pažiba Kristina Valančiūtė į pajūrį atveža Vilniuje, Rygos mados savaitėje bei Didžiojoje Britanijoje ką tik pristatytą konceptualią kolekciją „Evoliucija“. Joje dizainerė nagrinėja naujų formų ir medžiagų virsmą įprastu mados pramonės dalyku ir iš pažiūros įprastos „žaliavos“ tapsmą meno kūriniu.

Karin Giljė

Festivalyje IKRA MADA taip pat dalyvauja lietuviai Agnė Deveikytė, Thom Bara, Atėnė Malinauskaitė, Ugnė Martinaitytė, Simona Slavinskaitė ir Jovita Keko.

Klaipėdai atstovaujantis Raimundas Petreikis publikai pristatys karališkąsias regalijas menančiomis aplikacijomis puoštas vakarines sukneles. Rengėjų džiaugsmui, į festivalį vis aktyviau įsitraukia debiutuojančių kūrybingų klaipėdiečių pajėgos: Marija Pakalniškytė bei Vilniuje studijuojančios Ieva Užkurataitė ir Asta Labžentytė su savo kolekcijomis.

Iš užsienio – su tradicijomis ir humoru

Viešnios iš Švedijos – „The twenty-eight days into september“ duetas Karin Giljė ir Emma Pettersson – pristatys kolekciją „Mr and Mrs Grey“. Pavadinimas sufleruoja dizainerių mėgstamą pilką koloritą, kuris, anot jų, gali būti ir praktiškas, ir puošnus. Trečiuosiuos metus gyvuojančio prekinio ženklo įkūrėjos propaguoja tvariosios mados principus ir kuria drabužius, kokybe ir stiliumi pranokstančius vieno sezono ribas.

Estė Liisa Soolepp pristatys jaukių raštuotų megztų suknelių, sijonų ir paltų kolekciją.  Autorė suteikia naują gyvavimo perspektyvą tradiciniams mezginiams ir, be kita ko,  įkvėpimo semiasi iš praėjusio amžiaus 7-tojo dešimtmečio stiliaus bei teniso suknelių siluetų.

Marija Pakalniškytė

Svečias iš Kaliningrado (Rusijos Federacija) Dmitrijus Kudriavcevas pristatys gamtos kolorito plevenančių suknelių kolekciją, o Marija Suchomlina – savo sukurtus aksesuarus. Autorė įprasmina moters natūrą atkuridama tradicinį rusišką galvos apdangalą – kokošniką – jo autentišku pavidalu, kurį, anot jos, sudarkė masinė kultūra. Jis yra moteriško orumo, vidinio turtingumo simbolis. Kiti papuošalai, sukurti iš odos, grandinių ir kt., pasak kūrėjos, atlieka puošnių šiuolaikinės moters-kario šarvų funkciją

Vilniuje gyvenančios ukrainietės Polinos Reznyčenko įkvėpimo šaltiniai yra ankstyvasis renesansas, Hieronymuso Boscho paveikslai, simbolizmas ir alegorijos. Konceptuali autorės kolekcija nustebins polėkiu.

Nauja perspektyva

Festivalio naktinė dalis vyks antrus metus su IKRA MADA bendradarbiaujančiame Klaipėdos klube „Dr.Who“: čia savo kolekcijas, kurių sprendimai varijuoja nuo „nei nuogos, nei apsirengusios“ iki vikingų kultūros šiuolaikiškos interpretacijos, pristatys lietuvės Karolina Janulevičiūtė, Agnė Alaburdaitė bei Rūta Kepalaitė.

Marija Suchomlina

Anot festivalio IKRA MADA prodiuserės Jurgos Sutkutės, festivalis siekia turėti savitą veidą. „Kita vertus, įvertinti renginio visumą iš anksto – labai sudėtinga. Labai laukiu galimybės išvysti visas kolekcijas vienoje erdvėje. O apibendrinti jų padarytą įspūdį padės publika“, – sakė J. Sutkutė.

Šių metų festivalio leitmotyvas – tvarioji mada. Ji akcentuoja naudojamų audinių ilgaamžiškumą, kokybės ir asmeninio stiliaus prioritetą trumpalaikių tendencijų atžvilgiu.

„Ypač džiugu, kad organizuojant šį renginį sutelkti skirtingų sričių profesionalai, aktyviai bendradarbiaujantys tarpusavyje. IKRA MADA – įdomus iššūkis, kuris, be kita ko, turi potencijos atverti naujų perspektyvų ne tik Klaipėdos pramogų verslui, bet ir kūrybinei ekonomikai“, – mano asociacijos IKRA direktorė Valerija Lebedeva.

Įžanga į festivalį IKRA MADA tapo asociacijos kartu su partnere Kaliningrado kultūrinių iniciatyvų skatinimo agentūra „Tranzit“ balandžio-gegužės mėnesiais uostamiestyje surengtos kūrybinės dirbtuvės – asociacijos vykdomo tarptautinio kūrybinių industrijų skatinimo projekto, kurį remia Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, dalis.

Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacija IKRA (www.creativeklaipeda.lt) – 2011 metų spalį įkurta visuomeninė organizacija, vienijanti dizaino, architektūros, informacinių technologijų, reklamos, kino, medijų, muzikos, scenos menų ir kitų kūrybinių bei kultūrinių industrijų sektorių atstovus ir kūrybines įmones iš pajūrio.

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės