Informacija
Artėja Gatvės muzikos diena

2013-04-29

Šių metų gegužės 18 d., šeštadienį, kaip ir kasmet Klaipėdą kartu su visa Lietuva užtvindys muzikos garsai. Šiemet Klaipėda švęs jau 6-ąją Gatvės muzikos dieną. Muzikanto ir aktoriaus Andriaus Mamontovo iniciatyva 2007 m. Sostinėje prasidėjusi Gatvės muzikos diena kasmet įtraukia vis daugiau miestų ir miestelių ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje į pozityvaus ir uždegančio muzikinio judėjimo šventę.

Tądien visi muzikantai ir kūrėjai – nesvarbu, ar tai būtų profesionalai , ar mėgėjai - plūsteli į miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę gera nuotaika, muzika ir įvairiausiais instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Tai laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventė.

A. Mamontovas ir komanda skelbia prasidėjusią registraciją į Gatvės muzikos dieną. Tinklapyje www.gmd.lt jau gali drąsiai registruotis visų Lietuvos miestų gatvės muzikantai. Kaip ir visada, dėmesys ir pirmenybė bus skiriama akustiškai, be įgarsinimo atliekamai muzikai. Kita puoselėjama tradicija – tautų draugystė su Gruzija taip pat tęsiama, kaimynai žada, kad Tbilisio gatvėse muzika liesis taip pat būtent gegužės 18 dieną.

„Sunku patikėti, kad tai bus jau 7-oji Gatvės muzikos diena. Spontaniškai gimusi idėja ir laisvanoriškas žmonių dalyvavimas tampa gražia tradicija. Dar sunkiau patikėti, kad be didelio reklaminio triukšmo šis renginys dabar yra didžiausias muzikinis įvykis mūsų šalyje, nes GMD vyksta jau 60-yje Lietuvos miestų ir miestelių”, – sako Andrius Mamontovas, GMD įkūrėjas.

Andrius dar kartą nori perduoti nuoširdžią padėką visiems renginio savanoriams ir tiems, kurie kasmet išeina į gatves ir groja ir ragina visus, kurie dalyvavo, nedalyvavo, nežino ar dalyvaus – jau dabar registruotis svetainėje www.gmd.lt ir paraginti savo draugus. „Nes tik jūsų dėka turime fantastišką veiksmą, atnešantį daug džiaugsmo dalyviams ir žiūrovams. Labai laukiu gegužės 18-os, kai ir vėl bus galima patirti pilną džiaugsmo vienybės jausmą”.

Klaipėda ragina jungtis, registruotis ir Gegužės 18-ąją sutikti visiems kartu, apsuptiems muzikos ir gerų emocijų.

Daugiau informacijos: www.gmd.lt

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės