Informacija
VII Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „KARAKUMŲ ASILĖLIS 2013“: devyni patiekalai lėlių teatro gurmanams

2013-04-19

Už savaitės, balandžio 26-28 dienomis, Klaipėdoje vyks VII-asis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis 2013“ – vienintelis ir išskirtinis profesionalių lėlių teatrų festivalis Klaipėdos krašte, žavintis betarpiška laikysena, netikėtomis improvizacijomis, nuoširdumu ir originaliai plėtojama programa.

Kiekvieną kartą rengdami festivalį jo organizatoriai stengiasi suformuluoti tam tikrą idėją, leidžiančią savitai pažvelgti į lėlių teatro meną, jo specifiką, prigimtį. Jei praėjęs festivalis teigė žalios energijos idėją kaip nuorodą į jaunystę, jausmų ir būties ekologiją, į nuostabą ir nepaliaujamą ieškojimą, tai šiemet organizatoriai žvilgsnį kreipia į ŠEIMĄ: į šeimą kaip kūrybingą, mylinčią, atrandančią mažą valstybę ir į lėlių teatro bendruomenę kaip artimų bendraminčių šeimą, galinčią susitelkti bendriems gražiems projektams.


PAGRANDUKAS

„Kiekvienos teatro trupės stiprybės pamatas yra tada, kuomet ji gyvena ir kuria kaip šeima, – sako šeimos teatro „Nykštukas“ idėjinis vadas Darius Armanavičius. – Geras lėlių teatras tik tas, kuriame artistas myli ir rodo ne save, o lėles. Tik tokį lėlių teatrą mėgsta žiūrovai. Tik ,,gyva“ (gerai animuota) lėlė gali sukurti tą stebuklą, kurio poveikį būna sunku papasakoti. Valstybinis teatras būna didelis, jame daug darbuotojų ir kiekvienas turi savo pareigas. O šeimyniniame teatre atvirkščiai – jis nedidelis ir jame mažai darbuotojų, už tai kiekvienas turi po daug pareigų! Net po keliolika!“

Šeimos teatro „Maria-Iskusnica“ įkūrėja Marina Lazareva prisipažįsta: „Idėja sukurti savo teatrą gimė seniai, bet nebuvo su kuo dirbti. O kai paaugo vaikai, aš pradėjau bandyti tai daryti su jais. Pavyko! Lėlė mus suvienijo ir sujungė. Dabar mes visąlaik kartu. O kuo skiriasi valstybinis teatras nuo šeimyninio? Skiriasi finansai ir galimybės.“


AUKSO LIETAUS SŪNUS

ŠEIMOS idėja suburs draugėn lėlių teatrus iš Lietuvos (Klaipėdos lėlių teatras, Vilniaus teatras „LĖLĖ“, Kauno valstybinis lėlių teatras, šeimos lėlių teatrai „Paršiukas Ikaras“, „Nykštukas“, „Lino lėlės“) bei šeimos teatrus iš užsienio šalių – „TriLika“ (Rusija), „Maria-Iskusnica“ (Baltarusija) ir Jordi Bertran teatro kompaniją (Ispanija). Devynių teatrų „šeĩmos“ per tris festivalio dienas žiūrovams parodys devynis įvairių žanrų ir stilistikos spektaklius (pirštinių lėlių, marionečių, šešėlių, objektų ir kt. lėlių teatro formų), skirtus vaikams ir šeimai arba jaunimui ir suaugusiems. Spektaklius stebės ir vertins jau tradicinėmis tapusios dvi komisijos – jaunųjų teatrologų ir vaikų. Pastarąją globos rašytoja Rita Latvėnaitė-Kairienė.

Trys spalvingų įspūdžių kupinos dienos, devyni kolektyvai ir tiek pat spektaklių – toks šiųmečio festivalio „Karakumo asilėlis 2013“ meniu lėlių teatro meno gurmanams. Kuris patiekalas gardžiausias? Kas gi čia nuspręs – juk dėl skonio nesiginčijama! Bet kiekvienas drąsus ir smalsus paprastai yra linkęs išmėginti įvairius skonius, o jų programoje tikrai nestinga. Čia ir juoką žadinantis pirštininis „Pagrandukas“ (Kauno lėlių teatras „Nykštukas“), ir draminius-poetinius jausmus virpinanti „Gulbė – Karaliaus pati“ (Kauno valstybinis lėlių teatras); kinematografinius potyrius priversiantis išgyventi spektaklis „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ (Vilniaus teatras „LĖLĖ“); į gilesnius egzistencinius lygmenis perkeliantis spektaklis „Vilkas ir ožiukai“ (šeimos teatras „Lino lėlės“) ir „Aukso lietaus sūnus“ (šeimos teatras „Maria-Iskusnica“ iš Baltarusijos); šiuolaikybės ir praeities dimensijas sujungianti fantazija „Krištolinė pasaka“ (Maskvos teatras „TriLika“); netikėtumo efektu prisodrinta „Raudonkepuraitė“ (Vitalijaus ir Nijolės Mazūrų teatras „Paršiukas Ikaras“). Aštresnių patiekalų trokštantys brandūs žiūrovai privalėtų pamatyti Klaipėdos lėlių teatro spektaklį „Šalia“ – nenuviliantį fantazijos šėlsmą, o ypač retus patiekalus linkusieji išbandyti negali praleisti vieno ryškiausių, žinomiausių pasaulio lėlininkų Jordi Bertran ir teatro kompanijos (Ispanija) spektaklio „Visual Poems“ („Regimos eilės“) – tai reta proga ant savo kasdienio stalo aptikti ekskliuzyvinį patiekalą.


VISUAL POEMS (REGIMOS EILĖS)

Visa ši skonių jūra tyvuliuos Klaipėdoje jau netrukus, balandžio 26-28 dienomis. Fantazijos laivai plaukios Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) bei netikėtoje erdvėje – Pramogų banko Senojoje salėje (Turgaus g.1 / Teatro a. 9).

Kas dar? Ogi Klaipėdos lėlių teatro foje Karakumų asilėlio mokyklėlės auklėtiniai jau atidarė parodėlę, kurioje apgyvendino Karakumų asilėlio gimines ir atžalas. Visi norintys gali užsukti ir susipažinti. Ir, žinoma – bilietų rezervacija jau vyksta! Iki festivalio pirkdami bilietus beveik į visus spektaklius galite tikėtis nuolaidų.

VII Tarptautinio lėlių teatrų festivalio
„KARAKUMŲ ASILĖLIS 2013“
programa

2013 m. balandžio 26 d.

11.30   Festivalio atidarymas
12.00
   spektaklis „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“, Vilniaus teatras „LĖLĖ“
14.00   spektaklis „Aukso lietaus sūnus“, šeimos teatras „Maria-Iskusnica“ (Baltarusija)/ Pramogų banko Senojoje salėje (Turgaus g. 1)
18.00   spektaklis suaugusiesiems „Šalia“, Klaipėdos lėlių teatras

2013 m. balandžio 27 d.

12.00   spektaklis „Pagrandukas“, Kauno lėlių teatras „Nykštukas“
15.00   spektaklis „Krištolinė pasaka“, Maskvos teatras „Trilika“ (Rusija)
19.00   spektaklis „Visual Poems“ („Regimos eilės“), Jordi Bertran teatro kompanija (Ispanija)/ Pramogų banko Senojoje salėje (Turgaus g. 1)

2013 m. balandžio 28 d.

12.00   spektaklis „Raudonkepurė“, lėlių teatras „Paršiukas Ikaras“
14.30   spektaklis „Gulbė - Karaliaus pati“, Kauno valstybinis lėlių teatras/ Pramogų banko Senojoje salėje (Turgaus g. 1)
16.00   spektaklis „Vilkas ir ožiukai“, šeimos lėlių teatras „Lino lėlės“
17.00   Festivalio uždarymas

Bilietų kainos į spektaklius:
15 Lt – 1 asmeniui į dieninius spektaklius, 3 asmenų (ir daugiau) šeima, perkanti bilietus iki festivalio pradžios, gali juos įsigyti su 20 % nuolaida. Festivalio dienomis nuolaidos nebebus taikomos.
20 Lt – 1 asmeniui į spektaklį „Šalia“ (balandžio 26 d. 18 val.);
30 Lt – 1 asmeniui į spektaklį „Visual Poems“ (balandžio 27 d. 19 val.);

Bilietai parduodami Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4)
II ir V 13:00 – 17:00 val. ir 1 val. prieš spektaklius.
Rezervacija telefonu 8 46 239932

Rezervuotus bilietus reikia įsigyti likus pusvalandžiui iki spektaklio.

El. p. klaipedosleles@gmail.com
www.klaipedosleliuteatras.lt

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės