Tekstai
Mūsų dienų grimasos

2009-03-09

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijoje  skulptūrinį eksperimentą su mėsa tęsia uostamiesčio menininkas Mindaugas Bumblys. Lygiai prieš savaitę išsidėliojęs pirmuosius šoninės, nugarinės ir kumpio gabalus M. Bumblys ėmėsi kurti portretines improvizacijas. Publikos reakciją tikrinantis autorius jau susirinko pakankamai svarų nešvankių epitetų komplektą. Na, o meninė koncepcija galutinai bus „išpreparuota“ penktadienį, kovo tryliktąją (siaubingas sutapimas!), parodos atidarymo metu.

Šiandien pirmadienis, kovo 9 d. Vėl atgijo galerija, vėl pjaustomi, malami mėsgaliai, o faršas ir kraujas yra savotiškai sugrąžinami į pirmapradę anatominę stichiją. Dygsnis po dygsnio (menininkas darbuojasi viela, adata bei lininiais siūlais) kuriami veidai ir sielos randai. Beformės beikoniškos galvos su burnų ertmėmis šonuose, užsiūtos lūpos ir akys... Be natūralistinio siaubo, bet su siurrealistiniu  šleikštuliu.   

Trumpa ekskursija į pradžią...  Kovo 3 d. materija, iš kurios atimta gyvybė, buvo dar kartą išmesta ant prekystalio. Šį kartą kultūrinio.  Nepaprastą žurnalistų ažiotažą sukėlusi pirmoji diena ir po jos užplūdusi atsiliepimų lavina įspėjo – paliestos instinktų stygos. Mėsa – kaip mirtis ir agresija, o buitiškai tariant - buka materija ir slogi kasdienybė.

Tiems, kas švarūs, gražūs ir tvarkingi, primename - tai paprasčiausios mūsų laiko grimasos. Sekite mūsų reportažus. Iki parodos atidarymo liko keturios dienos.

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai 2

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės