Tekstai
„Švediškas genas“ šiuolaikinio meno parodoje „Falling from Grace“ (video)

2013-01-29

Sausio 18 d. KKKC parodinėse erdvėse pristatyta grupinė paroda „Falling from Grace“. Šis projektas, pristatantis naujausias Švedijos šiuolaikinio meno tendencijas, yra vienas didžiausių šiuolaikinio Švedijos meno pristatymų Lietuvoje.

Kalbėdamas apie parodą „Falling from Grace“ (liet. Praradusieji malonę) jos kuratorius Martin Schibli teigia, jog tai „jaunosios, tačiau tarptautinėje meno arenoje jau išgarsėjusios Švedijos menininkų kartos menas, analizuojantis išgirtosios socialinės Švedijos gerovės įtaką dabartinės kartos gyvenimo būdui ir laisvam pasirinkimui. Šiuo metu kuriantys menininkai jaučiasi savotiška lūžio karta, nes lyginant su ankstesnėmis kartomis, kurios akcentavo ir mėgavosi „švediškojo socializmo“ modeliu, dabartinė yra patekusi į savotišką vakuumą, kuomet kultūrinės ir socialinės globalizacijos eigoje, minėtasis modelis nebeveikia. Autoriai savo kūrinių koncepcijas „patikrins“ skirtingų „lygių“ – socialiniuose, politiniuose, kultūriniuose - kontekstuose“.

Menotyrininkė Goda Giedraitytė atkreipė dėmesį, kad parodoje galima pastebėti tam tikrą Švedijos, o ir Vakarų Europos, menui būdingą aspektą – nebėra ryškios takoskyros tarp profesionalų ir mėgėjų (tuo tarpu Lietuvoje egzistuoja griežtos ribos); ryški feminizmo tema, kurią menininkai įvairiai traktuoja ir apžaidžia, taip pat parodoje akcentuojamas švedų menui itin svarbus kultūrinis santykis su gamta bei praeitim, istorija.

Parodoje dalyvauja: Conny Blom, Kalle Brolin, Nadine Byrne, Alba S Enström, Klas Eriksson, Karin Hasselberg, Gustav Hellberg, Calle Holck, Johanna Karlin, Elin Magnusson, Kristina Müntzing, Magdalena Nordin feat. Sara-Vide Ericson, Astrid Nylander, Magnus Petersson, Daniel Segerberg ir Ninia Sverdrup.

Paroda vyks iki 2013 02 21

Projektą remia Kultūros rėmimo fondas

Pauliaus Sadausko ir Vadi Miseri videoreportažas

Kulturpolis.lt

 

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės