2011
Baigiamoji projekto „Dizaino manufaktūra“ heraldikos paroda

Lapkričio 18 d. 18 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4) vyks projekto „Dizaino manufaktūra“, vykusio Plungėje, Kretingoje, Gargžduose ir Klaipėdoje, sukurtų darbų pristatymas.

Pusę metų trukusiame regionų kultūrinę ir socialinę atskirtį mažinančiame projekte „Dizaino manufaktūra“ profesionalūs dėstytojai iš visos Lietuvos teoriškai ir praktiškai supažindino su heraldikos pagrindais (herbo kompozicijos struktūra, formomis, pagrindinėmis spalvomis, spalvų šafiravimu) ir su tokiomis taikomojo meno šakomis kaip vitražas, oda ir tapyba ant keramikos. Dalyviai taip pat susipažino su dizaino objektų maketavimo pagrindais, medžiagomis, jų apdirbimo būdais, technikomis ir priemonėmis. 

„Dizaino manufaktūra“ – tai kūrybinių seminarų ciklas. Šis projektas įtraukė Plungės, Kretingos, Gargždų ir Klaipėdos bendruomenes. Seminarų dalyviai dalinosi asmeninėmis patirtimis. Jos padėjo identifikuoti dalyviams svarbius materialius miesto ir personalinės aplinkos objektus. Vėliau jie buvo stilizuoti kūrybinių seminarų metu, pritaikant heraldikos taisykles, taip sukuriant miestų, kuriose vyko kūrybiniai seminarai, individualių istorijų motyvais praturtintus herbus. 

Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir Kretingos muziejuje vykusių seminarų „Vitražas heraldikoje“ metu buvo taikoma vitražo technika. Gargždų kultūros centre seminaruose Odinis „Herbas“ buvo išmėginta senoji odos graviravimo technika, o KKKC Meno kiemo dirbtuvėse „Indų dekoravimas heraldiniais simboliais“ seminaruose herbai papuošė keramikinius indus.

Paroda truks iki gruodžio 18 d.

Norintys susipažinti su projekto „Dizaino manufaktūra“ seminarų eiga, visą informaciją ras atsinaujinusiame, KKKC edukacines veiklas pristatančiame tinklalapyje www.menokiemas.lt.

Atgal Komentarai