2011
Vėtrungių spalvų dermė

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir Neringos Turizmo paslaugų centras „Forelle“ pakvietė mažus ir suaugusius klaipėdiečius į kūrybines dirbtuves „Nuspalvink savo vėtrungę“ gruodžio 10 d. 12 val. KKKC Parodų rūmuose.

Kūrybinių dirbtuvių metu pažinsite savo Tėvynės dalelę – Kuršių neriją per unikalų Neringos simbolį – vėtrunges ir turėsite galimybę patys pasigaminti savo vėtrungę, kurią nuspalvinę užsiėmimo metu, kaip unikalų suvenyrą ir puošmeną parsinešite namo.

Kuršių nerijos vėtrungės – unikalus žvejų palikimas, puošdavęs kurėnų stiebus. Jų atsiradimą 1844 m. lėmė žvejybos priežiūros ir kontrolės raida Prūsijoje. Vėtrungės paskirtis – rodyti vėjo kryptį ir identifikuoti kurėną. Vėtrungė – žvejo šeimos turto ir darbo atsipindys, tai tarsi pasakojimas apie kurėno savininką ir jo viltingą gyvenimą ,,po saule“. Žvejai vėtrunges rėmindavo medžiu ir puošdavo kiauraraščiais pjaustiniais. Laikui bėgant vėtrungės meninę raidą skatino vasarotojų dėmesys, jų noras įsigyti vėtrungę kaip suvenyrą. Taip vėtrungėse atsirado įvairesnių spalvų bei motyvų: švyturių, briedžių. Kuršių marių vėtrungės yra tokios unikalios, kad neturi analogų pasaulyje ir mokslininkams iki šiol nepasisekė atrasti ką nors panašaus.

Užsiėmimui reikia įsigyti medinį vėtrungės maketą. Kaina  25-30 Lt.

Užsiėmimo bilieto kaina 4 Lt.

Būtina išankstinė registracija telefonu: 313691 arba el. paštu: virginija@kulturpolis.lt

Atgal Komentarai