Knygos
Stanislovas Rubinovas. "Miške ir scenoje": autentiški mūsų šalies istorijos puslapiai

2013-06-28
Režisieriaus, Kauno kamerinio teatro įkūrėjo ir meno vadovo Stanislovo Rubinovo gyvenimo istorija – unikali, kupina dramatiškų, lakiausią žmogaus fantaziją pralenkiančių vaizdų ir išgyvenimų, susijusi su autentiškais mūsų šalies istorijos puslapiais. Tokios istorijos, kurios nėra jokiuose vadovėliuose – tapusios vieno žmogaus likimu, o gal žmogaus likimas, tapęs istorija.

Lietuviškai prabilo Kaune gimusi pavojingiausia Amerikos moteris
2013-06-27
1869 metais Kaune, Vilijampolėje, gimė pavojingiausia Amerikos moteris. Taip amerikiečių saugumo tarnybos vadino Jungtinėse Valstijose anarchizmo ikona tapusią Emmą Goldman (1869–1940). Keturis kartus suimta ir kalinta JAV kalėjimuose, kartą ištremta iš šios šalies, ji nesiliovė drąsiai kovoti už engiamųjų – darbininkų, moterų, kareivių, prostitučių, homoseksualų – teises ir sugadino daug kraujo valdžios vyrams.
D. Kajoko eseistinės užsklandėlės knygoje "Lapės gaudymas"

2013-06-19
„Tai man ypač artima knyga, nes joje pasistengiau pratęsti kai kurias jau savo eseistikoje užmegztas idėjas, tarsi tos problematikos, kurią bandžiau analizuoti savo esė knygose, užsklandėles. Jos iš gan trumpų gabaliukų, bet turi tam tikrą intelektualinę dramaturgiją“ –  taip savo naujausią knygą „Lapės gaudymas“ apibūdina rašytojas Donaldas Kajokas.

T. Šinkariuko „Mėnulio vaivorykštė“ atveria šokiruojančias buities ir būties pragarmes
2013-06-18
T. Šinkariuko tekstai itin niūrūs, tragiški ir fatališki – tarytum specialiai sukurti tam, kad šokiruotų šiuolaikinius skaitytojus, kurių gyvenime per daug tariamos prasmės ir per mažai egzistencinio nerimo. Tačiau niūrios buities ir būties pragarmės šioje knygoje nėra išgalvotos, jas autorius mato mus supančiame pasaulyje.
„Džuljetos suknelė“ – Dovilės Zelčiūtės teatrinių eilėraščių knyga
2013-06-17
Dovilė Zelčiūtė, žinoma poetė, rašytoja, kurios visas gyvenimas sukasi tarp poezijos ir teatro, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai patikėjo išleisti naują poezijos knygą. Nuo vaikystės susijusi su teatru (gimė aktorių šeimoje), šias patirtis ir išgyvenimus poetė perkėlė į naują eilėraščių knygą „Džuljetos suknelė“.
Lietuviškai išleistas vienos žymiausių lenkų rašytojų Magdalenos Tulli romanas
2013-06-08
Šiuolaikinės lenkų rašytojos Magdalenos Tulli (g. 1955), vadinamos savitu Centrinės ir Rytų Europos literatūros balsu ir verčiamos į daugybę kalbų, vienas įdomiausių kūrinių – romanas „Yda“ – išleistas lietuviškai.
Garsiojo „Anglo ligonio“ autorius kviečia prie „Kačių stalo“
2013-05-30
„Kačių stalas“ – naujausia Michaelo Ondaatje knyga; tam tikra prasme tai – žmogaus brendimo ir kaitos istorija. Istorija apie tai, kaip vaiko kelionė vandenynu tampa kelione į suaugusiųjų pasaulį. Tai – ne autobiografija, tačiau kai kurie pagrindinio veikėjo gyvenimo įvykiai sutampa su išskirtiniais autoriaus gyvenimo faktais: plaukimas laivu iš Šri Lankos į Angliją, paskui – iš Anglijos į Kanadą...
Pasaką prieš miegą galima skaityti ir planšetės ekrane

2013-05-24
Važiuojant autobusu ar traukiniu vis dažniau galima pamatyti žmones, įnikusius ne į storą romaną, bet knygas skaitančius skaityklės ar planšetinio kompiuterio ekrane. Elektroninės knygos pamažu atkeliauja ir į kitą teritoriją – skaitymus vaikams prieš miegą. Šią savaitę pirmąsias elektronines knygas pristatė leidykla „Nieko rimto“, kuri jau 11 metų leidžia kokybišką ir originalią literatūrą vaikams. Pateikiame pokalbį su leidyklos vadovu Arvydu Vereckiu.

Tarptautinėje Turino knygų mugėje – naujos lietuvių autorių knygos

2013-05-23
Penkias dienas trukusi Tarptautinė Turino knygų mugė šiemet sukvietė rekordinį skaičių – 330 tūkst.  lankytojų. Po penkerių metų į Turino knygų mugę sugrįžusi Lietuva šiemet pristatė net keturis lietuvių autorių kūrinius išleistus italų kalba: Jurgos Ivanauskaitės romaną „Ragana ir lietus“, Vlado Braziūno poezijos rinktinę, Leonido Donskio aforizmų knygą bei Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Madagaskaras“.

Algimantas Mikuta „Keltininkas“
2013-05-23
Žinomas Lietuvos poetas, vertėjas Algimantas Mikuta (g. 1943) septyniasdešimtąjį jubiliejų pasitinka su nauja eilėraščių knyga „Keltininkas“, kurioje simboliškai sudėta septyniasdešimt naujų poeto eilėraščių.

1234

Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės