Info kūrėjams
Nidos meno kolonija laukia lietuvių pasiūlymų kasmetiniam simpoziumui

NMK kviečia Lietuvos ir užsienio menininkus, tyrėjus, filosofus, dailėtyrininkus, kuratorius, dizainerius ir architektus teikti simpoziumo raktažodžius atitinkančius atviro formato (paskaitų, kūrybinių seminarų, performansų, įvietintų meno kūrinių) pasiūlymus. Pasiūlymų laukiame iki kovo 1d. Simpoziumo ir pasiūlymų kalba – anglų, kuratoriai Federica Martini (CH) ir Vytautas Michelkevičius.

Raktažodžiai ir klausimai:

menininkais kaip turistas; meninės ir kuratorinės praktikos atokiose vietovėse kaip svetingumas (hosting); kritinis turizmas ir kultūrinių erdvių pervertinimas; peizažo “muziejifikacija” ir vietinė istorija; turistinis žvilgsnis ir vietovių konstravimas; įžymybių lankymas (sightseeing) kaip meninis tyrimas; nostalgiškasis turizmas post-kolonijinėse vietovėse; peizažas ir šiuolaikinės egzotiškumo formos; tapatybės peizažas ir įvietintos meninės intervencijos; lokalumas ir standartizuotos tapatybės; kritiniai meniniai veiksmai Alpėse ir pajūryje; vietiniai Nidos ir Sierre fenomenai (sniegas, užtvanka, gintaras, smėlis, liaudies kultūra); surežisuotas autentiškumas ir tradicijų interpretavimas; post-romantinė tapybiškumo patirtis; meninės veiklos perkėlimas į provincijos/Alpių meno kolonijas ir rezidencijas; atsitraukimas, bendradarbiavimas ir kultūrinė produkcija.

Simpoziumas yra 4 dienų renginys, projekto On Hosting and Displacing (Apie svetingumą ir per(s)kėlimą) dalis. Projektą vykdo Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija ir Ecole Cantonale d’Art du Valais (www.ecav.ch, Sierre, Šveicarija). Projektą finansuoja Šveicarijos meno fondas Pro Helvetia ir Kultūros rėmimo fondas.

Atrinktiems simpoziumo dalyviams siūlome nakvynę ir maitinimą. Kelionės išlaidas padengsime priklausomai nuo papildomai gauto finansavimo.

Pasiūlymo apimtis – iki 500 žodžių ir (jei reikia) vaizdinė medžiaga. Pasiūlymus siųskite simpoziumo kuratoriams Vytautui Michelkevičiui (vytautas@nidacolony.lt) ir Federica Martini (federica.martini@gmail.com). Laiško tema - “proposal for symposium”.

Tie, kurie norėtų dalyvauti simpoziume kaip “žiūrovai”, turėtų tais pačiais adresais siųsti trumpą motyvacijos laišką. “Žiūrovų” išlaidų padengti negalėsime.

Daugiau >>

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės