2010
Akademinės "Synaxis Baltica" studentų stovyklos projektų pristatymas

Įpusėjo Vilniaus dailės akademijos UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedros bei Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro ir Klaipėdos m. savivaldybės rengiama akademinė studentų vasaros stovykla „Synaxis Baltica“. Nuo rugpjūčio 2 d. prasidėjusi stovykla koncentravosi į Klaipėdos mieto gaivinimą (gentrification).

„Socialinė kaita (gentrification) kildinama iš giluminių socialinės dinamikos ir ekonomikos tendencijų. Jos ženklai, poveikis ir trajektorijos didžiąja dalimi yra apsprendžiami vietos konteksto, fizinių ir socialinių vietovės charakteristikų, suinteresuotųjų pozicijų ir tikslų, pagrindinių miesto funkcijų, ekonominio restruktūrizavimo prigimties ir vietos administracijos politikos. Miesto analizė turi atsižvelgti į šį kompleksiškumą. Pagaliau, socialinės kaitos klausimas „kodėl“ yra svarbesnis negu „kaip“ (Van Weesep 1994: in „Gentrification“ by Loreta Lees, Tom Slater, Elvin Wyly.)

Dalyviai klausėsi menotyrininkės Elonos Lubytės, Ūlos Tornau, Julijos Reklaitis paskaitų apie viešųjų erdvių aktyvinimą.  Belgrado menų universiteto UNESCO tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir kultūros vadybos katedros vedėja prof. Milena Dragičevič Šešic (Belgradas, Serbija) – miesto kultūros planavimo politiką. Studentai taip pat kalbėjosi su pasirinktų vietų (Senojo turgaus, Dramos teatro, buvusio Medienos kombinato / Fanierkės) patalpų administratoriais. Rugpjūčio 12 d. 10-12 val. bus pristatomi galutiniai projektai minėtoms erdvėms.
Pristatymai vyks anglų kalba.

Spaudos konferencija numatoma rugpjūčio 12 d. 12 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Bažnyčių 4).

KKKC inf.

Atgal Komentarai