Tekstai
Rasa Pakalkienė. Kur pažvelgsi - visur V.Kernagis

2009-02-09

Praėjusį penktadienį Vilniaus rotušėje atidarytoje parodoje iš visų fotografijų žvelgė maestro Vytautas Kernagis: valiūkiškai besišypsantis; rimtas ir susimąstęs, delnu parėmęs barzdotą smakrą; plačiai išskėtęs rankas, tarsi norėtų visus apkabinti; nuotaikingai dainuojantis scenoje; kažką aiškinantis kolegoms atlikėjams...

Tądien rotušėje sklandė kernagiška dvasia. Į parodos atidarymą susirinko nuotraukose maestro įamžinę fotografai, V.Kernagio žmona Dalia, dukra Eglė, sūnus Vytautas su šeima, bičiuliai ir gerbėjai - daugelis apsilankiusiųjų pažįstami. Net vaišių stalas buvo nukrautas taip, kaip patiktų V.Kernagiui: rūkyti lašinukai ir dešra, agurkėliai ir svogūnai, juoda duona ir... degtinė.

Maestro žmona Dalia (dešinėje), dukra Eglė ir sūnus Vytautas su šeima per parodos "Vytautas Kernagis fotografijose" atidarymą.

Beveik pusė šimto

Paroda "Vytautas Kernagis fotografijose" surengta Lietuvos spaudos fotografų klubo iniciatyva. Rotušės sienas papuošė beveik pusė šimto nuotraukų, jų autoriai - 30 fotografų. Kadrų, kuriuose įamžintas V.Kernagis, yra be galo daug. Tikriausiai sunku rasti spaudos fotografą, kuris į maestro nebūtų bent kartą pažvelgęs pro fotoobjektyvą. Todėl atrinkti parodai nuotraukas buvo ne taip jau paprasta. Ekspozicijoje - ir "Lietuvos žinių" fotografų Petro Malūko bei Ritos Stankevičiūtės nuotraukos.

Spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, kurio dėka surengta paroda, LŽ pasakojo: "Mudu su V.Kernagiu bendravome daugiau negu fotografas ir dainininkas. Pamenu, maždaug prieš 10 metų į mano namų įkurtuves jis atnešė dovaną - savo rankomis restauruotą medinę geldą, prikrautą vaisių ir daržovių. Tai viena įsimintiniausių mūsų bičiulystės istorijų." Anot J.Staselio, fotografuoti V.Kernagį nebuvo sudėtinga. Jei maestro išvargindavo darbas scenoje, iš paskos sekiojančių fotografų jis draugiškai paprašydavo: "Leiskite atsipūsti."

"Tačiau V.Kernagis niekada nesislapstydavo, nesidangstydavo ir nesielgdavo įžūliai. Juolab nesistengdavo patekti į kadrą, kaip šiais laikais mėgsta kai kurie atlikėjai, greičiau priešingai", - fotografų virtuvės paslaptis atskleidė J.Staselis.

Prisiminimai neblėsta

Maestro sūnus V.Kernagis LŽ teigė, jog surengti tokią fotoparodą buvo šauni idėja. Dauguma eksponuojamų nuotraukų jam matytos, tik kelios - ne. Sūnaus prisiminimai apie tėvą tokie pat ryškūs kaip tos nuotraukos, iškabintos rotušėje. Jie neblėsta dar ir todėl, kad V.Kernagis jaunesnysis rūpinasi V.Kernagio fondu. Pirmasis šių metų fondo darbas - kompaktinė plokštelė "Neatrastas Vytautas Kernagis". Šis iki šiol negirdėtų dainų rinkinys bus išleistas pavasarį.

Fotografijų parodą rotušėje apžiūrinėjęs kompozitorius ir atlikėjas Andrius Kulikauskas su V.Kernagiu buvo pažįstami nuo paauglystės. "Nors "dūšią" suspaudė, smagu jį matyti šiose nuotraukose - tokį kaip gyvenime", - kalbėjo maestro bičiulis. Anot A.Kulikausko, V.Kernagis buvo ne tik savas ir draugiškas, bet kai reikia ir griežtas, reiklus, tvarkingas, net pedantiškas. "Daug reikalavo ir iš savęs, ir iš kitų. Buvo atsakingas žmogus", - pridūrė pašnekovas.

Įdomi, spalvinga, charizmatiška asmenybė, kelių kartų simbolis - taip maestro apibūdino jį gerai pažinojęs J.Staselis. "Su V.Kernagiu būdavo galima šnekėtis nuo "bajerių" iki labai rimtų gyvenimiškų dalykų. Jis buvo nuoširdus ir tyras kaip Alpių vanduo", - tvirtino fotografas. Matydamas rotušėje eksponuojamas nuotraukas J.Staselis jautėsi taip, tarsi maestro būtų kažkur netoli, gal į gastroles išvažiavęs. Onkologine liga susirgęs populiarus dainininkas, aktorius ir renginių vedėjas 56 metų V.Kernagis su šiuo pasauliu atsisveikino pernai kovo 15 dieną.


Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės