Literatūra
Vadi MISERI. Apie Eowyn Iwey "Sniego vaiką"

2013-04-19
Prisimenate „Snieguolę“? Iš sniego nulipdytą vaikelį? Pasakose viskas įmanoma. Ilgesys ir tikėjimas gali priversti dieviškas jėgas įsikišti ir perrašyti likimą. Kiek dar pasakų bevaikiai tėvai kokiu nors neįprastu būdu susilaukia atžalos? Nykštukas, pagrandukas, įvairūs sandoriai su mistiškomis būtybėmis. Juk vaikai – vienintelė gyvenimo prasmė, vienintelis būdas pergalėti mirtį?

Vadi MISERI. Margaret Atwood. Tarnaitės pasakojimas (1)
2013-03-18
Ne per seniausiai „Baltos lankos“ išleido populiarios kanadiečių rašytojos M. Atwood romaną „Tarnaitės pasakojimas“. Pirmą kartą pasirodęs dar 1985 m. – jis iki šiol skaitomas ir diskutuojamas. Romanas buvo draustas, pagal jį pastatyti filmas ir opera. Rašytoja palietė nervą, kuris jautrus ir šiais, atrodo, laisvais ir tolerantiškais laikais – moterų teisės, teokratinė diktatūra, kalbos kontrolė.
Fantasy vaikams plečia gerbėjų ratą

2013-03-15
Vaikiško fantasy žanrui galima priskirti vos keletą Lietuvos autorių knygų, todėl vasario pabaigoje vykusioje Knygų mugėje pristatyta leidyklos „Nieko rimto“ knyga „Vaivorykščių arkos“ – reta ir džiugi išimtis. Knygų mugėje ši debiutuojančios rašytojos Neringos Vaitkutės vaikiškos fantastikos knyga sulaukė didžiulio susidomėjimo, o leidyklos atstovai teigia, kad fantastikos gerbėjų ratas Lietuvoje per keletą pastarųjų metų neabejotinai išaugo.

Ramūnas Čičelis. Antanas Šileika: Esu vaizduotės emigrantas (2)
2013-02-25
Vienas ryškiausių šių metų Tarptautinės Vilniaus knygų mugės įvykių lietuvių literatūros kontekste buvo lietuvių kilmės Kanados rašytojo Antano Šileikos susitikimas su skaitytojais ir jo naujausios knygos „Pogrindis“ pristatymas. Apie šį istorinį romaną ir daugelį kitų dalykų dar prieš mugę su autoriumi kalbėjosi Ramūnas Čičelis.
Saugome vaikus ar imamės cenzūros?
2013-02-21
Pernai metų lapkritį vaikiškų knygų leidykla „Nieko rimto“, kurios knygos yra nuolatos apdovanojamos už taisyklingiausią kalbą, išrenkamos geriausiomis metų knygomis vaikams ir paaugliams, buvo apskųsta Žurnalistų etikos inspektoriui dėl čekų autorių Zdeneko Milerio ir Hanos Doskočilovos knygos „Kurmis ir mamytė“. Skundo autorė teigė, kad ši paveikslėlių knyga mažiesiems skatina savižudybes ir nėra tinkama vaikams.
Saulius Vasiliauskas. Kitokios žuvys irgi trokšta įkvėpti pasaulio (1)
2013-02-13
Jei reiktų Audronės Urbonaitės romaną apibūdinti keliais žodžiais, neabejotinai teigčiau, jog jame pro esamus ir numanomus globalizacijos padarinius iškyla žmogaus baimė nerasti savęs, baimė nepritapti, baimė likti vienu. „Cukruotą žuvį“ žadu, kaip gerą skaitinį, atsiversti dar kartą, ir nebūtinai tada, kai Lietuvoje įsiviešpataus kinai.   
Dalia Bielskytė. Knygoje Klaipėdai prisikėlė karalienė Luizė
2013-02-01
Kodėl gi pjesių rinkinio pavadinimas – „Gyvųjų teatras”, jei nė vieno iš jos pjesės veikėjų seniai nėra gyvo? Anot A.Juozaičio, „dabarties nėra, yra tik praeitis ir ateitis. Dabartį galima pamatyti tik teatre. Tas, kas supranta, kad teatru sprendžiamas gyvybės ir mirties klausimas, neišvengiamai tampa dramaturgu. Arba režisieriumi. Nugyventi mūsų metai gula sluoksniais tarsi persiški kilimai, jie auga mūsų atmintyje. Praeitis mus valdo. Ir praeitis atgyja teatro dabartyje”.
Valdas Gedgaudas. In Memoriam Stasiui S. (7)

Gruodžio 18 d. netekome poeto, eseisto, žurnalisto Stasio Stacevičiaus.

Marijus Šidlauskas. Mūsų vargai ir kame išganymas (7)

2012-01-09
Perskaitęs šią antraštę, skaitytojas gali kiek sutrikti nujausdamas siūlomos temos pavojus – juk greiti esame iškelti didaktikos kumštį ir byloti pranašiška visažinio poza. Sykiu šiandien ilgimės atviresnio ir tiesesnio problemų svarstymo, sąžiningesnės (nebūtinai teisuoliškos) pozicijos. Maironis tokiam pokalbiui tinka. Juolab kad, anot V. Mykolaičio-Putino, Maironis mums yra daugiau nei poetas.

Vadi MISERI. Viktor Pelevin „T.“
2013-01-04
Daugelis jau yra susitikę Viktor Peleviną, susitikę ir pamėgę jo tamsaus humoro, aburdo kupinus tekstus. Naujoji Rusija juose vulgariai tarpsta aferistais, kombinatoriais, materialistais. Vakarų ir Rytų pasaulių susitikimu džiaugiasi biznieriai – čia tempas, čia pelnas, svaigalai, cinizmas.

1234

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės