Muzikiniai Video
AVaspo pristato vaizdo klipą ir skelbia tradicinės vokalistės mirtį

2012-09-13

Grupė AVaspo lietuviškos muzikos kontekste dažnai įvardijama kaip gyvatė, kuri keičia odą. Šis apibūdinimas grupei prigijo neatsitiktinai – visų pirma, grupės pavadinime užkoduota poezijos gyvatė (AudioVisual Asp of Poetry), antra - AVaspo it kūrybinė laboratorija nesiliauja produkuoti vis naujų idėjų, kasmet vis stebina naujais eksperimentais ir netikėtais pokyčiais.

Šiandien AVaspo branduolį sudaro Gabrielė Labanauskaitė (tekstai, vokalas, efektai), Vladas Dieninis (kompozicija, perkusija), Gediminas Žygus (kompozicija, elektronika) ir Simas Gineika (VJ). Naujoji AVaspo stilistika varijuoja tarp neoficialiosios muzikos istorijos, urbanistinės muzikos ir post muzikos manierų, nevengia populiariosios muzikos elementų ir pasitaikius progai naudoja juos tiesiogiai cituodama.

Vaizdo klipas

Pristatydama drąsų vaizdo klipą „Vokalistės mirtis“ grupė ironizuodama tiek savo besikeičiančią kūrybą, tiek bendrą lietuviškos ir pasaulietinės muzikos kontekstą, skelbia mirtį tradicinei vokalistei.

Paklausti apie dainos sukūrimą ir idėją, muzikantai atsako:
„Daina turėjo du pavadinimus, pirmas -  „Per sena mirti“, antrasis – „Vokalistės mirtis“, gimęs iš sprendimo transformuoti mano vokalą iš moteriško į vyrišką. „ – Gabrielė Labanauskaitė.

Paprašytas apibūdinti pasirinktos naujos grupės krypties charakterį, grupės muzikinis lyderis Vladas Dieninis atsako:
„Mes iš tikrųjų ieškome tipažų, kurie galėtų papasakoti tam tikrą istoriją. Muzika yra aplinkybės, kuriose atsiveria tas tipažas. Kai mes suprantame, kad reikiamas tipažas atsidūrė reikiamose aplinkybėse, mes turim gabalą.“

Tuo tarpu Gabrielei svarbiausia - socialinis aspektas: “Esu prieš moters kūno pavertimą preke. Prieš stereotipus, kad vokalistės turi būti gražios, seksualios, moteriškos. Kodėl niekas nežiūri į vyro veido subtilybes, vertindami jo talentą ar gebėjimus? Tikiuosi, kad ateis tokie laikai, kad norint parduoti padangas nebereikės išrengti simpatiškos blondinės, talpinamos kažkur plakato padangų fone”.


AVaspo „Vokalistės mirtis“

Klipą kūrė „Vibe Fabrik“, skirtingus menus ir medijas jungianti iniciatyva

Nuotraukos: D. Jurevičiaus

Daugiau info: www.avaspo.lt , www.vibefabrik.lt  

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės