'05
Garsų galerija #2

G A R S Ų G A L E R I J A # 2
2005 m. gruodžio 9d. (penktadienis), 18val.

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRAS tęsia sėkmingai pradėtą renginių GARSŲ GALERIJA ciklą, skirtą naujosios muzikos pristatymams. Gruodžio 9 d. (penktadienis) 18 val. klaipėdiečiams pristatomi du akustinio meno projektai: “Ensemble SP” ir “WEJDAS”.

Ensemble SP

Ensemble SP (anksčiau vadinosi “saliKApalikau”) - nuo 1995 m. egzistuojantis meninių akcijų ir akustinių performansų kolektyvas, kurio narių ir dalyvių skaičius kinta priklausomai nuo idėjos generavimo ir realizavimo procesų. SP dažniausiai kuriai audiovizualinių performansų srityje, stilistiškai grupės kūryba įsiterpia tarp tokių žanrų kaip konkrečioji muzika, radiofonija ir elektroakustika. Pastaruoju metu kolektyvas savo pasirodymuose nuosekliai plėtoja elektroninės koliažinės improvizacijos kūrybinius principus.

SP lyderis Darius Gerulaitis teigia: “Grupė savo garsu implikuoja aplinkos paradoksus ir liapsusus. Kitaip tariant, daugybingumo šansus. Tačiau toks daugybingumas trukdo dermei. Implicite tampa „pamatuojamu“ žaidimu: garso bricolage, intuicija, pusiau standartizuota improvizacija ir apvali drone dozė.” Kiekvienas SP pasirodymas išsiskiria savita spalva ir naujais akustinės dermės ieškojimais.

Ensemble SP yra žinomi ne tik akustinio, bet ir vizualinio meno scenoje. Kolektyvo nariai tiek kartu, tiek individualiai pasirodo fotografijos, instaliacijos, performanso srityse.

Ensemble SP yra išleidusi savo darbus Austrijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir Lietuvos firmose.

WEJDAS

Prūsų žodis wejdas lietuvių kalboje reiškia „Dievo atvaizdą“. 1994 m. Jurbarke, prie pat giliosios baltiškos scenos ištakų, sukurtas projektas WEJDAS. Pagrindinė mintis, konceptualus pamatas yra prikelti, skleisti mintis iš gilių etninių šaltinių (šulinių), kurie užgožti šiuolaikinio gyvenimo būdo, technologijų, socializacijos, ir t.t. Netiesmukiškai įvedamos senosios pajautos, atveriamas juslinis kelias mintims, fantazijoms, savęs nevaržant, neribojant. Savotiškas pabėgimas, Orakulo (pa)siekimas; išminties, instinktų, svajų, darbų harmonija. Su dalele mitų ir reminiscencija.

Stilistinė grupės kryptis susiformavo nuo pat veiklos pradžios – tai ambientinės elektronikos ir aplinkos įrašų jungtis. Grupė, bene pirmoji Lietuvoje žengusi šiuo keliu, buvo ir pirmoji išleidusi savo kompaktinius diskus prestižinėje JAV leidykloje “Red Stream”, leidžiančioje sunkiąją, neoetno ir eksperimentinę muziką. Šiandien grupės diskografiją sudaro jau šeši įspūdingi gilaus skambesio darbai.

Šiam pasirodymui Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre projektas “WEJDAS” ruošia specialią programą: “Grupė savo pasirodymu estetizuos aštuntojo dešimtmečio elektronikos ir embientinės muzikos linijas. Kai išlaikomos pirminės formos, tačiau garso pateikimas, kontekstualizacija yra in praxi. Pasirodymo metu naudojama tik analoginė ‘80-ųjų įranga ir garso šaltiniai, derinami su WEJDAS individualizacijomis (kai lieka balso ar teksto (pa)sąmonės srautai, dinamiško ambient įtrauka).”

 

Atgal Komentarai