Vilniuje
Atidaroma vaikiškos knygos meno iliustracijų paroda 4 ILIUSTRATORIŲ PASAKOS

Šv.Jono gatvės galerija
Šv.Jono g. 11, Vilnius, Tel/faks.212 41 54
El. p. jonogalerija@yahoo.com

KVIEČIA Į vaikiškos knygos meno ir iliustracijų parodos ATIDARYMĄ

4 iliustratorių pasakos. Knygos, iliustracijos, objektai, žaislai
2013 06 06 – 2013 07 01

Projekto sumanytoja ir kuratorė jauniausia projekto dalyvė  iliustratorė-rašytoja - Ula Šimulynaitė. Tai tęstinis projektas, kuris kitais metais planuoja apkeliauti  Lietuvos mažesnių miestelių bibliotekas bei mokyklas.

Pirmasis vaikiškos knygos meno ir iliustracijų projektas jau turi partnerį ir globėją, tai – TS-LKD Moterų bendruomenė „Bitės“ ir jos pirmininkė Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

Projekto kuratorė taip pristato parodą ir autores.

Šv. Jono Gatvės Galerija kviečia visus susipažinti, o kas tuo domisi – iš naujo atrasti ir naujai pažiūrėti į knygas skirtas vaikams, susipažinti su  vaikiškas knygas kuriančiomis dailininkėmis, rašytojomis ir iliustratorėmis: Ievą-Babilaitę Ibelhaubtienę, Liną Dūdaitę, Ievą Juknytę bei Ulą Šimulynaitę. Tai paroda skirta vaikų gynimo dienai bei mokslų metų pabaigai paminėti.

Parodoje kiekviena autorė atskiroje erdvėje paseks jums po pasaką, o gal ir po kelias. Bet tai nereiškia, kad pasakos bus skaitomos! Ne! Jas pasakos iliustracijos, smagiai besijuokiantys vaiduokliai ir kiti personažai iš projekcijų ant sienų, bėgiojantys po galerijos erdves metriniai siūti zuikiai. Į knygą pažvelgti kitaip pakvies knygos-objektai. Vaikai ir jų tėveliai galės pačiupinėti už skverno gyvas dailininkes. Autorės kvies vaikus pabendrauti su elektronine knyga, turėsite galimybę įsigyti parodoje eksponuojamas knygas ir knygų iliustracijas, tinančias papuošti jaunųjų skaitytojų kambario sienas.

Parodos dalyvės - įvairiapusiškos ir kiekviena savaip skirtingos jaunosios kartos dailininkės, dirbančios plačiame diapazone – nuo klasikinės iki skaitmeninės technikos,  kuriančios  ilustracijas, knygų dizainus, jų tekstus, knygas-objektus, knygų personažų lėlės. Bet kartu jas vienija ir keli bendri dalykai: visos apdovanotos diplomais ar premijomis, visos pripažintos, visos dalyvavo Lietuviškos iliustracijos parodoje Illustrarium (Bolonija, Italija, 2011 m.), visos įtrauktos į Maskvos leidyklos TriMag išleistą vaikiškų knygų iliustracijų katalogą 222 best young iliustrators from ex-ussrs,  bei visos aktyviai kuria ir dalyvauja kūrybiniame gyvenime.

Parodos atidarymo metu  projekto partnerė ir globėja – TS-LKD Moterų bendruomenė „Bitės“ už knygos šeimai puoselėjimą ir tėvų skatinimą bendrauti su vaikais angelų skulptūromis apdovanos vaikiškų knygų autores ir iliustratores: Ievą-Babilaitę Ibelhaubtienę, Liną Dūdaitę, Ievą Juknytę, Ulą Šimulynaitę bei Šv. Jono galerijos direktorę Reginą Šimulynienę.

Dar penki Angelai bus įteikti Galerijos svečiams.
Už tikėjimą, meilę ir viltį, kuriant vaikų ir šeimų gerovę  -  Vaiko širdies asociacijai.
Už aktyvų dalyvavimą kuriant politiką šeimai: Krikščionišką gausių šeimų bendrijai „Ateitis“, VšĮ „Informacijos ir paramos gausiai šeimai centrui“, Gausių šeimų centrui „Skruzdynėlis“ ir VšĮ „Šeimų universitetui“.

Šių metų angelų skulptūrėles kūrė Alytaus dailiųjų amatų mokyklos dailiųjų keramikos dirbinių grupės mokiniai, kurių vadovė – keramikė Judita Gevenonienė. Visi angelai yra skirtingi, unikalūs, kaip ir jų autoriai.
Renginio metu nominantams angelus įteiks patys jų autoriai.

Trumpai apie autores ir apie Moterų bendruomenę „Bitės“:

Lina Dūdaitė, gyvena ir kuria Kaune. – jaunos kartos dailininkė, iliustratorė. Linos knyga Brolių Grimų „Pasakos“ (V.: Alma littera, 2011) knygos meno konkurse buvo apdovanota kaip gražiausia metų knyga vaikams. Taip pat ši knyga Knygos Meno parodoje gavo diplomą. Menotyrininkė Jolita Liškevičienė štai ką sako apie šią išskirtinę dailininkę: “Nors yra iliustravusi palyginus nedaug (atspausdintos keturios jos iliustruotos knygos vaikams), tačiau savo kūrybos stiliumi ryškiai išsiskiria iš jaunosios Lietuvos dailininkų kartos. Jos iliustracijoms būdingas stipriai išplėtotas siužetinis pasakojimas, paveikslėliuose gausu smulkių, kruopščiai nupieštų detalių, kurioms suteikiamas reikšmingas antraplanis vaidmuo. Dailininkės kurti personažai labai įtaigūs, o jų charakteriai pabrėžiami per aplinką: dažnai naudojamas besikeičiantis horizontas, žvilgsnis projektuojamas iš apačios, arba iš viršaus, reikalingi siužeto momentai išryškinami netikėčiausiomis detalėmis, iliustracijos puikiai perteikia teksto nuotaikas. Naudodama klasikinį piešimo būdą ir technikas (guašas, akvarelė, pieštukas) bei kruopščiai išpiešdama smulkiausias detales, dailininkė sukuria užburiantį magišką piešinį, todėl savo paveikslėliais patraukia ne vieną mažąjį ir suaugusį Lietuvos knygos skaitytoją.”

Parodoje matysite:
Iliustracijas iš knygų Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti Luis Sepulveda; Kaukų šeimynėlė ir Kaukučiai ir varinis šernas Gintaras Beresnevičius, bei Brolių Grimų pasakos. Taip pat ekspoziciją džiugins dešimt didelių Linos specialiai šiai parodai pasiūtų žaislinių zuikių.
Plačiau apie auorę www.dudaite.com

Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė, gyvena ir kuria Vilniuje. Dailininkė iliustratorė kurios meninė veikla ypač įvairialypė: jos diapazonas apima veiklos sritis nuo kaligrafijos iki tapybos rankų darbo popieriumi fotografijos ir tekstilės.

Dailininkė surengusi daugiau nei 10 personalinių parodų, gausiai dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje ir Užsienyje (Olandija, Švedija, Danija, Šveicarija, Estija, Belgija, Rusija, Italija ir kitur).

Būdama tarpdisciplininio meno kūrėja, migruodama iš vienos meno šakos į kitą, ji neišvengiamai sulydo draugėn skirtingoms sritims priklausančius elementus, sukurdama tarpinį rezultatą. Ši patirtis puikiai atsispindi kuriant knygas. Dailininkė Ieva Babilaitė (jau daugiau nei dešimtmetį) aktyviai iliustruoja pagal kitų autorių ir savo pačios tekstus.

  • Iliustracijos knygai Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt. A. Šimkus (Bernardinai.lt, 2012) apdovanota pirma premija Knygos meno parodoje 2012 m. Taip pat apdovanota kaip meniškiausia metų knyga, (už gražiausiai iliustruotą poezijos knygą), IBBY asociacija 2013.
  • Knyga Pranciškus be abejo  V. V. Lansbergis (Dominicus Lituanus, 2011) apdovanota kaip meniškiausia metų knyga, IBBY asociacija.
  • Knyga Ulė ir peliukas J. Čekatauskaitė (Tyto Alba, 2005) apdovanota diplomu Knygos Meno Konkurse, Vilnius 2005m.

Parodoje matysite šiuos darbus:
Iliustracijos iš knygų Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt., Pranciškus be abejo.
Rankų darbo popierių Švytintis Vilnius. Naujausią knygą Skrisiu Ieva Babilaitė.
Knygas-objektus (rankų darbo popierius, autorinė technika)  Vaizduojamoji poezija.
Plačiau apie autorę www.ievababilaite.eu

Ieva Juknytė, gyvena ir kuria Kaune.  Dirba iliustratore, dizainere. Studijavo taikomąją grafiką Vilniaus Dailės Akademijoje – Kauno Dailės Fakultete. 2009 Įgijo magistro laipsnį. 2007 – 2008 studijavo L'Ecole Supérieure d'Art et de Design. 2006 metais leidykla Kronta išleido jos iliustruotą knygą Devyni broliai ir jų sesuo Elenytė, 2011 metais iliustracijos buvo eksponuojamos Bolonijos vaikų knygų mugėje šiuolaikinės Lietuvos iliustracijos parodoje „Illiustrarium“. 2012 Kaune„ Galerijoje 101“ drauge su Lina Dūdaite įvyko pirmoji autorinė iliustracijų paroda „Kaunas-Bolonija-Kaunas“.

Parodoje matysite:
Knygą Jis ir Ji ir iliustracijas; knygų Meškutės Lilės nuotykiai  ir Milžinas Antanas iliustracijas; skaitmeninę spalvinimo knygelę Metų laikai; bei iliustracijas VDU žurnalui Sesija.

Ula Šimulynaitė, gyvena ir kuria Vilniuje.  Iliustratorė, rašytoja, grafinė dizainerė. Menininkė aktyviai dirba grafinio dizaino srityje. Tuo pačiu skirdama daug laiko kūrybai – iliustracijai, knygų rašymui. Dailininkė daug keliauja pasisemdama įkvėpimo iš šių kelionių. Pirmoji knyga Privataus Vaiduoklio gyvenimas 2009 metais apdovanota pagrindine premija Knygos Meno Konkurse Vilniuje. Visas likusias savo knygas autorė yra sukūrusi reziduodama užsienyje esančiose rezidencijose. Kotonai Paryžiuje sukurti Théàtre de la cité universitaire de Paris rezidencije 2010 metų pavasarį. Už šią knygą Ula gavo diplomą gražiausios metų knygos konkurse Vilniuje, o 2011 metais iliustracijos keliavo į Illustrarium parodą Bolonijoje, vaikiškų knygų mugėje. 2010 metais vykusiame plenere Magnus Ducatus Artis – Frumushika Nova, Ukrainoje – Ula nupiešė dalį iliustracijų knygai Avinas Liudvikas Besarabijos stepėje. O 2012 metų rugsėjį Park in Progress in Nottingham dailininkė sukūrė dalį iliustracijų dar neišleistai knygai Kotonų Brolija. Kitą dalį šios knygos iliustracijų, bei dalį istorijos Ula sukūrė, kai tais pačiais metais Prancūzijos Instituto Paryžiuje buvo pakviesta į trijų mėnesių rezidenciją Cité des Arts de Paris. Šiuo metu yra rengiama paskutinioji knyga spaudai.

Parodoje matysite:
Iliustracijas iš pačios autorės parašytų knygų: Privatus Vaiduoklis Keliauja, Kotonai Paryžiuje, Avinas Liudvikas Besarabijos stepėje. Taip pat galėsite pažaisti su naujausiomis Ulos elektroninėmis pačios gausiai animuotomis novelėmis Privatus Vaiduoklis negyvenamoje saloje bei kaip Kengūra bazilikus augino iš knygos Privatus Vaiduoklis keliauja.
Plačiau apie autorę: www.ulainthebox.com

Moterų bendruomenė „Bitės“:

Moterų bendruomenė „Bitės“ jau nuo 2010 m. Vaikų gynimo dienos proga organizuoja renginį „Šeimos angelas“. Renginio metu vaikų rankomis sukurtomis angelų skulptūromis apdovanojami nusipelnę šeimos globėjai: asmenys, daugiavaikės šeimos, bendruomenės, organizacijos radijo ir TV laidos.

Renginio tikslas – padėkoti tiems, kurie kuria, globoja ir puoselėja šeimą ir jos vertybes.

Šeimos Angelais jau paskelbti: Marijos radijas, Žinių radijo laida „Renkuosi šeimą“, svetainė Šeimoms.lt, mėnraštis „Artuma“, TV laida „Gustavo enciklopedija“, Šeimos ambasadorė Neringa Čereškevičienė, daugiavaikės šeimos, neįgaliųjų organizacijos, dienos centrai, labdaros organizacijos, Vyskupijų šeimos centrai.

Projekto kuratorė
Ula Šimulynaitė
Tel. 861210484

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės