Vilniuje
Prekybos centre „Panorama“ atidaryta dailininkės Sigutės Ach darbų paroda

Dailininkė Sigutė Ach  juokais yra vadinama pačia nerimčiausia Lietuvos kūrėja, o jos vardas jau senokai siejamas su žodžių junginiu „Nieko rimto“. Šiuo pavadinimu žinoma leidykla daugiau kaip dešimtmetį leidžia dailininkės kurtus atvirukus ir iliustruotas knygas. Sigutė Ach labiausiai mylima dėl iš pirmo žvilgsnio nerimtos, tarsi juokais, netyčia atsiradusios žaismingos kūrybos, kurią iki birželio 9 d. galės pamatyti visi vilniečiai ir Vilniaus svečiai. Prekybos centre „Panorama“ atidaryta menininkės darbų paroda.

Piešti miniatiūras, atvirukus, iliustracijas vaikų knygoms ir rašyti tekstus menininkė pradėjo 1995 metais, o paklausta, ką veikia, šypsodamasi atsakydavo: „nieko rimto“. Taip ir gimė leidyklos pavadinimas. Parodą „Panoramoje“ sudaro patys naujausi dailininkės kūriniai.

„Tarp parodoje eksponuojamų mano darbų įsipina ir keletas prieš porą metų nulietų akvarelių, kurias pavadinčiau labai „nesigutiškomis“. Jos yra didesnio nei įprastai formato. Darbai gimė kartu su režisieriumi ir operatoriumi Vaidu Digimu kuriant filmuką apie mano kūrybą“, – pasakojo Sigutė Ach.

Dailininkės kūrybos gerbėjų galima rasti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, reprodukcijos ir originalūs darbai yra iškeliavę į tokias šalis kaip JAV, Japonija, Kanada. „Mano piešiniuose realybė jaukiai susirango puriu katinėliu, pasivertusi sparnuota karvyte šėlioja danguje arba kažkur keliauja. Aš visa tai piešiu, vaizduoju, pasakoju ir labai džiaugiuosi, kad yra mane suprantančių ir priimančių mano kūrybą“, – kalbėjo menininkė. Anot jos, „kūryba – tai improvizacija, pasaulio stebėjimas kitu kampu, nebandant neigti supančios realybės. Akvarelėse viskas persipina ir šiek tiek pakyla virš kasdienybės“.

Prekybos centras yra gana originali vieta dailės parodai ir į klausimą apie tai, ar svarbu, kur eksponuojami darbai – prekybos centre ar kamerinėje parodų salėje – dailininkė atsakė, kad jai svarbiausia – žiūrovas, ateinantis pažiūrėti darbų, o ne vieta. „Panoramos“ rinkodaros vadybininkė Simona Liudkevičiūtė teigė, kad į Sigutės Ach darbus dėmesį atkreipė kasmetinėje Kalėdų mugėje, vykstančioje „Panoramoje“, todėl labai norėjo, kad menininkės kūriniai puoštų ir kitas prekybos centro erdves. „Autorės kūryba yra be galo šilta, jauki ir primena mums svarbiausius dalykus: meilę, rūpestį ir siekį išlaikyti nerūpestingą valiūkiškumą. O „Panorama“ – tai traukos erdvė, kurioje kartu su lankytojais kuriame prisiminimus ir dalinamės įspūdžiais. Neabejojame, kad mūsų renginiuose tvyranti draugiška atmosfera leidžia lankytojams atsipalaiduoti, pabendrauti ir pasisemti naujų idėjų. Jei mūsų svečiai pas mus jaučiasi puikiai, vadinasi, jie visada norės sugrįžti“, – kalbėjo „Panoramos“ atstovė.

Paroda sutampa ir su Tarptautine vaikų gynimo diena. Šia proga organizuojama daug įvairių renginių, o dailininkės darbų platinimu besirūpinanti leidykla „Nieko rimto“ šią savaitę dovanoja riboto tiražo menininkės darbų reprodukcijas. Šios kopijos yra padarytos specialia technologija, kuri išsiskiria ypač aukšta spaudos kokybe, o kiekviena jų yra pažymėta pačios autorės bei turi individualų numerį.

Vaikiškai žaisminga, spalvinga ir šviesiomis emocijomis pasižyminti paroda turėtų nudžiuginti visus jos lankytojus ir kartu būti nuoširdus linkėjimas Vaikų gynimo dienos proga.

Atgal Komentarai 2

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės