Vilniuje
Lietuvos teatro sąjunga skelbia pavasario sezono atidarymą

Nuo kitos savaitės Lietuvos teatro sąjunga atidaro pavasario sezoną ir kiekvieną pirmadienį kvies į išskirtinius renginius. Šį kartą be jau tradiciniais tapusių kūrybinių vakarų, bus galima pasiklausyti šeimyninių bardų duetų bei garsių operos solistų.

Pasak Teatro sąjungos pirmininko Ramučio Rimeikio, atnaujinus renginių programą, aktorių, norinčių dalyvauti pirmadienio susitikimuose su žiūrovais, netrūko.  Jau dabar yra paruošta programa rudens sezonui, tačiau vien tik pirmadienio renginiais organizacija neapsiribos. Jau kitą savaitę laukiama garsaus rusų režisieriaus Igorio Lysovo atvykimo, kuris profesionaliems aktoriams ves kūrybinius seminarus. Šiais metais taip pat išliks „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ bei „Aktorių duetų“ konkursai. Tokiu būdų norima paskatinti individualią jaunųjų menininkų kūrybą.

Teatro sąjunga skiria ypatingą dėmesį išėjusių Lietuvos scenos menininkų atminimui. Pavasario renginius pradės ir užbaigs prisiminimai apie du teatro korifėjus, kurių įtaka iki šiol neblėsta lietuvių teatre. Balandžio 8 d. aktorė Agnė Gregorauskaitė kartu su Bernadeta Markevičiene pristatys pirmosios profesionalios Lietuvos režisierės, aktorės Kazimieros Kymantaitės (1909 – 1999) knygą „Reikalauju kūrybos laisvės“. Beveik 400 puslapių leidinyje išryškėja nepaprastai spalvinga ir įvairiapusė menininkės asmenybė. Scenos riteriu vadinamo aktoriaus Prano Piauloko (1945 – 2008) biografijoje - įspūdingi vaidmenys teatre ir kine. Birželio 3 d. Šiaulių dramos teatro aktoriai atvyksta į Vilnių pasidalinti mintimis apie garsų scenos meistrą.

Aktorių kūrybos vakarai – tai puiki proga iš arčiau susipažinti su mylimais aktoriais, daugiau sužinoti apie jų kūrybinį kelią ir net asmeniškai pabendrauti. Balandžio 15 d. Teatro sąjungoje svečiuosis aktorė ir rašytoja Doloresa Kazragytė. Neseniai iš Klaipėdos į Vilnių persikėlė dabar Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Nelė Savičenko. Susitikimas su ja – balandžio 22 d. Aktorius Sigitas Jakubauskas gegužės 22 d. kvies į poezijos ir muzikos spektaklį pagal A. A. Jonyno eiles „Krioklys po ledu“. Gegužės 27 d. iš Panevėžio atvyks Ligita Kondrotaitė. Ji savo kūrybos vakarą pavadino „Tam, kad gyventume...“ ir su žiūrovais bendraus per Sigito Gedos kūrybą.

Šį pavasarį operos mylėtojai galės susitikti su dviem garsiais lietuvių baritonais. Žymiausias Kauno valstybinio muzikinio teatro baritonas Gediminas Maciulevičius sukūrė virš 60 vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose ir muzikinėse komedijose, suvaidino daugiau nei 2500 spektaklių. Solistas į savo kūrybos vakarą kvies balandžio 29 d. Eugenijus Vasilevskis daugeliui įsiminė kaip puikus Ūdrys, Markizas Poza, Skarpija, Makbetas, Figaras, Jagas, Nabukas, Olandas... Savo vaidmenis vardindamas aktorius juokauja, kad visus juos vienija viena savybė, „baritonas - tikrasis vyriškas balsas“. Pasiklausyti E. Vasilevskio kviečiame gegužės 20 d.

Teatro sąjunga pavasario renginiuose numato naują ciklą pavadinimu „Tėvas ir sūnus“. Dažnai pomėgis muzikuoti tampa paveldimu, tad Lietuvoje auga ne viena dainuojančių aktorių karta. Garsus Lietuvos bardas, festivalio „Tai – aš“ įkūrėjas Gediminas Storpirštis kartu su sūnumi „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatu Ainiu Storpirščiu gegužės 6 d. kvies pasiklausyti dar prieš 15 metų kartu dainuotų dainų. Gegužės 13 d. kamerinėje teatro sąjungos scenoje pasirodys dar vienas išskirtinis aktorių duetas. Bardas Saulius Bareikis muzikuos kartu su sūnumi aktoriumi Jokūbu. Aktoriai scenoje susitinka labai retai, dažniausiai per jųdviejų koncertus, tačiau tos akimirkos scenoje tampa ypatingomis ne tik aktoriams, bet ir jų pasiklausyti susirinkusiems žiūrovams.

Primename, kad visi Teatro sąjungos renginiai yra nemokami, pradžia 18 val. adresu Teatro g. 8. Maloniai laukiame.

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės