Užsienio naujienos
Ispanijos sostinę kelioms dienoms okupavo fotografija

2010-05-14

Po praėjusiais metais organizuoto sėkmingo šiuolaikinės fotografijos festivalio „Madridfoto“ debiuto jo rengėjai jau kviečia į antrąjį renginio bandymą – nuo gegužės 12 iki 16 dienos Madride vėl šurmuliuoja tikra fotografijos šventė. Jos metu net aštuoniose galerijose eksponuojama šiuolaikinė fotografija. Renginys yra kasmetės meno mugės – didžiulės Ispanijos sostinėje tomis pačiomis dienomis vykstančios šventės dalis.


Rafael Navaro

Festivalio, kaip ir visos mugės metu, Madride susirenka šimtai fotografų, leidėjų, redaktorių ir meno redaktorių, o taip pat ir kolekcininkų iš viso pasaulio. Šiemet renginyje dalyvauja apie 350 fotomenininkų, kurie dairosi užsakymų ar turtingų savo meno pirkėjų. Dėl augančio susidomėjimo šiemet mugė, kurį startavo šį trečiadienį, vyks viena diena ilgiau – iki sekmadienio, nes tik tokiu būdu fotografijos švente galės pasidžiaugti ne tik patys dalyviai, bet ir visuomenė. Deja, eiliniai svečiai yra įleidžiami ne į visus fotografijos mugės renginius, nes daugelis renginių yra skirti tik profesionalams.

Festivalyje „Madridfoto“ prisistato ne tik atskiri fotomenininkai, bet ir visos galerijos. Madridui atstovauja 19 galerijų, dar 20 galerijų savo ekspozicijas į sostinę suvežė iš kitų Ispanijos vietų. Nemažai renginyje ir amerikiečių galerijų – vien iš Niujorko atvyko keturių galerijų ekspozicijos. Iš užsienio atvykusios galerijos šiemet, kaip ir pernai, dėmesį bando patraukti pristatydamos garsių, tarptautiniu mastu pripažintų fotomenininkų darbais.


Mary Ellen Mark darbas

Renginyje savo stendus turi ir žinomiausi fotografijai skirti leidiniai – žurnalas „Photograph Magazine“ (Niujorkas, JAV), „Hotshoe“ (Londonas, Jungtinė Karalystė), „Eyemazing“ (Amsterdamas, Olandija). Visi jie į mugę atvežė šviežiausius savo leidinių numerius. Šalia jų galima rasti ir garsių ispaniškų fotografijos leidinių – žurnalų „EXIT“, „Artecontexto“ ir „Grabado y Edición“, kurie mugei paruošė specialius numerius.

Galiausiai, mugėje veikia ir didžiausio meno knygyno tinklo parduotuvė „La Central“, kurioje lankytojai gali įsigyti visų skonius finansines galimybes atitinkančių leidinių bei knygų apie fotografiją.

Renginio metu savo fotoalbumus pasirašinės ir su publika bendraus tokie pripažinti Ispanijos ir pasaulio fotomeno atstovai kaip Rafaelis Navaras (Rafael Navarro), Robertas Ričfildas (Robert Richfield), Mari Elen Mark (Mary Ellen Mark), Hordis Socias (Jordi Socias) ir daugelis kitų.

Norėdami paraginti jaunuosius fotomenininkus, šiemet fotomeno mugės rengėjai nusprendė duoti šansą pristatyti savo darbus ir jaunimui. Projekto „Off Gallery“ („Už galerijos ribų“ – liet.) idėja – suteikti eksponavimo erdvę tiems menininkams, kurių darbų neeksponuoja renginyje dalyvaujančios galerijos. Visi pradedantieji fotomenininkai, kurie dalyvavo atrankoje ir pateikė darbus iš anksto nustatyta tema, per kelias artimiausias dienas gali šiuos darbus parodyti tūkstančiams mugės lankytojų. 

Parengta pagal užsienio spaudą:
http://www.artdaily.org/index.asp?int_sec=11&int_new=37987&int_modo=1

Foto:
http://cms7.blogia.com/blogs/a/an/ant/antoncastro/upload/20060624003050-navarro-textura.jpg
http://i35.photobucket.com/albums/d176/jazzaj/Diptych81978.jpg
http://mondereversible.files.wordpress.com/2007/09/culo1.jpg
http://www.robert-richfield.com/images/work/full/expanses/sicily3_06.jpg
http://www.robert-richfield.com/images/work/full/recent/llangollen_08.jpg
http://www.robert-richfield.com/images/work/full/recent/faro_09.jpg
http://www.robert-richfield.com/images/work/full/city/venice17_05.jpg
http://isiria.files.wordpress.com/2009/03/mary-ellen-mark11.jpg
http://www.lcstatic.com/assets/escapeintolife.com/content/uploads/2010/03/832cdbb4-c9eb-442c-999c-4a5b3604d656-Mary_Ellen_Mark_1_460.jpg
http://beardogstudio.com/adc/uploaded_images/depp-745042.jpg
http://www.robert-richfield.com/images/work/full/city/venice1_05.jpg

 

Atgal Komentarai

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės