Užsienio naujienos
Londone - saviironiška ir žaisminga lietuvių menininkų fotografijų paroda

2010-05-07

Gegužės 10 d. St Martin-in-the-Fields galerijoje (Trafalgaro aikštė) atidaroma antroji JK gyvenančių Lietuvos menininkų fotoparoda "Urbanistiniai klonai: nuo emocijos iki realybės", kurioje bus pristatyti 26 keturiolikos menininkų pagal pasiūlytą temą sukurti darbai, skatinantys vertinti savo situaciją ir aplinką per savikritiškos žaismės, o ne tradicinės nostalgijos prizmę. Parodos dalyviai buvo kviečiami ieškoti dviejų šalių kultūrinio bendrumo ženklų ir atsisakyti įsišaknijusios centro-periferijos perskyros.

Dviejose sostinėse - Londone ir Vilniuje yra dvi vietos, absoliutūs urbanistiniai klonai. Abejuose miestuose yra tiltai per upę, kurių vienoje pusėje XX-o amžiaus pradžios elektrinės, architektūros paminklai, o kitoje - šlykštūs šiuolaikiniai gyvenamamieji namai. Vilniuje ši teritorija yra prie Sporto rūmų, Londone – šalia Battersea parko. Stebina ir kitos detalės – nekilnojamą turtą, tuos bjaurius gyvenamuosius namus savininkai pavadino identiškai: vilniečiai – "Karaliaus Mindaugo apartamentais, londoniečiai - Warwick Building, o juk būtent Warwicke savo pilį pastatė karalius Viljamas Užkariautojas. Ir visiškai neįtikėtina, kad šiek tiek už trikampio tiltas-elektrinė-namas ribų abiejuose miestuose yra stadionai: Vilniuje – "Žalgirio", o Londone – bevardis Battersea parke.

Be abejo, tokį sutapimą reikėjo vizualizuoti, taip gimė idėja surengti kviestinę foto parodą. Argumentacija buvo labai aiški – tarp gausios D. Britanijoje gyvenačios lietuvių bendruomenės, dažnai tarp abiejų šalių kursuojančių verslininkų ar tiesiog turistų tikrai atsiras fotografijos mėgėjai, kuriems idėja medžioti urbanistinius klonus Londone ir Vilniuje taptų kūrybiniu iššūkiu.

Parodos dalyviai suasmenino ir geografiškai išplėtė tematines parodos ribas. Jie rado ne tik akivaizdžius sutapimus, bet užčiuopė bei užfiksavo ir emocines bendrybes aptinkamas Lietuvos ir D. Britanijos miestuose. Parodos idėjos autorius Ernestas Parulskis ir kuratorė Austėja Mackelaitė atrinko įvairios stilistikos darbus – ir juokingus, ir paradoksalius, ir jautriai užšifruotus. Pro arkų geometriją atsiveriantys Vilniaus ir Oksfordo senamiesčių audiniai, miestietiškų sekmadienio popiečių fragmentai, monumentalūs Tate Britain ir Geležinkeliečių rūmų fasadai bei šiuos fotografinius vaizdinius lydintys lakoniški menininkų tekstai parodos žiūrovams siūlo ne priešpriešinio, o asociatyvaus žvilgsnio į abiejų šalių istoriją ir dabartį galimybę.

Urbanistinius klonus sumedžiojo ir parodoje dalyvauja Liudas Giedraitis, Julija Gulbinovič, Andrius Juknys, Vilma Matelytė, Dalia Merečinskaitė, Ernestas Parulskis, Marijus Petrušonis, Rokas Pralgauskas, Ignius Pupinis, Danguolė Ragažinskaitė, Lina Soblytė, Skirmantė Udrėnaitė, Tomas Urbelionis, Kristina Zdanevičiūtė.

Paroda rengiama bendradarbiaujant su LR ambasada Londone ir, parodą reklamuoja Infozona ir Lietuvos žinios, remia avialinijos Star 1 bei Eye Candy Group.

Parodos atidarymas: gegužės 10 d. nuo 18 iki 20 val. su DJ Roku Pralgausku

Vieta: The Gallery, St Martin-in-the-Fields, Trafalgar Square, London WC2N 4JJ

Trukmė: paroda veiks iki gegužės 23 d., pirmadienį - šeštadienį nuo 8 iki 19 val. Sekmadienį nuo 11 iki 18 val.


 

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės