Užsienio naujienos
URBANISTINIAI KLONAI, nuo emocijos iki realybės antroji grupinė Lietuvos menininkų JK paroda

2010 m. gegužės 10 d. nuo 18 iki 20 val. The Gallery, St Martin-in-the-Fields, Trafalgar Square London, atidaroma grupinė Lietuvos menininkų paroda URBANISTINIAI KLONAI, nuo emocijos iki realybės. Paroda veiks iki 2010 m. gegužės 23 d.

Parodą galima apžiūrėti pirmadienį - šeštadienį nuo 8 iki 19 val., sekmadienį nuo 11 iki 18 val.

Įėjimas nemokamas 
 
Dviejose sostinėse - Londone ir Vilniuje yra dvi vietos, vertos atskiro stendo atrakcione "Ripley's Believe it or Not". Tai absoliutūs urbanistiniai klonai. Abejuose miestuose yra tiltai per upę(nesijuokit, tai tik sutapimų pradžia), kurių vienoje pusėje XX-o amžiaus pradžios elektrinės, architektūros paminklai, o kitoje - šlykštūs šiuolaikiniai gyvenamieji namai. Vilniuje ši teritorija yra prie Sporto rūmų, Londone – šalia Battersea parko. Stebina ir kitos detalės – nekilnojamą turtą, tuos bjaurius gyvenamuosius namus savininkai pavadino identiškai: vilniečiai – "Karaliaus Mindaugo" apartamentais, londoniečiai - "Warwick Building", o juk būtent Varvike savo pilį pastatė karalius Viljamas Užkariautojas. Ir visiškai neįtikėtina, kad šiek tiek už trikampio tiltas-elektrinė-namas ribų abiejuose miestuose yra stadionai: Vilniuje – "Žalgirio", o Londone – bevardis Battersea parke.
 
Be abejo, tokį sutapimą būtina vizualizuoti, taip gimė idėja surengti kviestinę foto parodą. Argumentacija buvo labai aiški – tarp gausios D. Britanijoje gyvenančios lietuvių bendruomenės, dažnai tarp abiejų šalių kursuojančių verslininkų ar tiesiog turistų tikrai atsiras fotografijos mėgėjai, kuriems idėja medžioti urbanistinius klonus Londone ir Vilniuje taptų kūrybiniu iššūkiu.
 
Taip ir įvyko. Parodos kuratorė Austėja Mackelaitė bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Londone paskelbė kvietimą dalyvauti būsimoje parodoje. Kaupiantis eksponatams, organizatoriai pamatė, kad fotografai išplėtė temos ribas – jie rado ne tik akivaizdžius sutapimus, bet užčiuopė bei užfiksavo emocines bendrybes aptinkamas Lietuvos ir D. Britanijos miestuose. Parodos rengėjai atrinko įvairios stilistikos darbus – ir juokingus, ir paradoksalius, ir jautriai užšifruotus. Pro arkų geometriją atsiveriantys Vilniaus ir Oksfordo senamiesčių audiniai, tingių miestietiškų sekmadienio popiečių fragmentai, monumentalūs Tate Britain ir Geležinkeliečių rūmų fasadai bei šiuos fotografinius vaizdinius lydintys lakoniški menininkų tekstai parodos žiūrovams siūlo ne priešpriešinio, o asociatyvaus žvilgsnio į abiejų šalių istoriją ir dabartį galimybę.
 
Parodoje dalyvauja: Liudas Giedraitis, Julija Gulbinovič, Andrius Juknys, Vilma Matelytė, Dalia Merečinskaitė, Ernestas Parulskis, Marijus Petrušonis, Rokas Pralgauskas, Ignius Pupinis, Danguolė Ragažinskaitė, Lina Soblytė, Skirmantė Udrėnaitė, Tomas Urbelionis, Kristina Zdanevičiūtė.
 
Paroda rengiama bendradarbiaujant su LR ambasada Londone, parodą reklamuoja Infozona ir Lietuvos žinios, remia avialinijos Star 1 bei Eye Candy Group.
 
Informaciją apie parodą teikia Austėja Mackelaitė 07853 075521 arba elektroniniu paštu urbanistiniaiklonai@googlemail.com
 
iliustracija©Danguolė Ragažinskaitė 
   
Parengta pagal http://uk.mfa.lt/index.php?-1107485192 

 

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės