Užsienio naujienos
Fotografijose – atsakymas į klausimą „Kas yra nusikaltimas?“

2009-06-16

Teisingumo studijų centras- labdaringa švietimo organizacija, esanti Londone neseniai paskelbė fotografijos konkurso, kurio dalyviai turėjo vizualiai atsakyti į klausimą „Kas yra nusikaltimas?“, nugalėtojus. Geriausiai nurodytą tematiką atspindėję darbai taps parodos eksponatais, kuriuos bus galima išvysti „198 Gallery“ galerijoje Londone nuo liepos 9-osios iki rugpjūčio 28-osios.

Nors konkursui buvo atsiųsta nemažai nuotraukų, kuriose užfiksuoti susirėmimai su policija, protestų malšinimas, nusikaltimo scenos ar tiesiog ginklai, organizatoriai teigia norėję atkreipti žmonių dėmesį ne tik į patį nusikaltimo faktą, bet ir į jo sąvoką. Todėl konkursantų buvo prašyta savo fotografijomis tarsi atsakyti: kas yra nusikaltimas, o kas – ne.

Varžytis dalyviai galėjo trijose kategorijose – aplinkosauga, finansai ir prievarta. Galimybe sudalyvauti tarptautiniame konkurse pasinaudojo šimtai profesionalių fotografų ir mėgėjų iš daugelio pasaulio šalių.

Pagrindiniu nugalėtoju pripažintas Rejazas Limalija (Reyaz Limalia), kuris nufotografavo Izraelio sieną pakeliui į Betliejų. Nuotraukos „Palestinos siena“ („The Palestinian Wall“) autoriaus manymu, nusikaltimas šioje nuotraukoje – tikrai ne sieną „papuošę“ grafitai, bet pati siena – gyvas agresijos prieš Palestinos žmones simbolis.

Buvo paskelbti nugalėtojai ir atskirai kiekvienoje kategorijoje. Nieko nenustebino, kad aplinkosaugos kategorijoje nugalėjo garsus fotografas Aleksas Masi (Alex Masi). Jo nuotraukoje “Tamsus vadnuo” (“Dark Waters”) vaizduojami užteršti Indijos upės Krišni (Krishni) vandenys. Šiame regione į upę subėga daugelio pramoninių gamyklų atliekos, todėl vandens telkinys yra nebegyvenamas ir nuodingas. Autoriaus teigimu, ši nuotrauka simbolizuoja ne tiek nusikaltimą prieš gamtą, kiek nusikaltimą prieš ateinančias žmonijos kartas.  

Finansų kategorijoje nugalėjo Deivis Džounsas (Davy Jones), įamžinęs sužalotas ir išvargusias savo mamos kojas nuotraukoje „Mei kojos“ („May‘s legs“). Taip autorius norėjo pademonstruoti, kokią žalą patyrė moteris daugelį metų dirbusi viršvalandžius už minimalų atlygį.

Prievartos kategorijoje triumfavo dar viena Izraelio sienos fotografija, kurios autorius – Džimas Balis (Jim Bulley). Joje, kaip ir R. Limalijos nuotraukoje, nėra prievartos scenų, tačiau autorius įsitikinęs, kad prievarta slypi pačioje sienoje – kol stovės ji, tęsis Palestinos gyventojų persekiojimas.

Parengta pagal užsienio spaudą

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/art/features/caught-on-camera-britains-best-crime-photography-1696256.html

Nuotraukos:

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/art/features/caught-on-camera-britains-best-crime-photography-1696256.html?action=Popup&ino=11

 

Atgal Komentarai

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės