Užsienio naujienos
Briuselyje surinkti gausiausi siurrealisto Rene Magrito darbų lobynai

Birželio 2-ąją Briuselyje duris atvėrė Magrito muziejus, kuriame saugoma didžiausia pasaulyje, vieno įtakingiausių 20-ojo amžiaus menininkų siurrealisto Renė Magrito (Rene Magritte1898-1967) darbų kolekcija.

Muziejus, kuris turėtų tapti svarbiu turistų traukos centru, buvo įkurdintas neoklasikinio stiliaus buvusiame viešbutyje „Hôtel Altenloh“ prestižinėje Belgijos sostinės Place Royale vietoje. Paversti viešbutį meno muziejumi prireikė vos vienerių metų. Ši institucija papildė Karališkųjų Belgijos meno muziejų ansamblį, įsikūrusį pačiame Briuselio centre. 

R. Magrito darbų ekspozicija išsidėsčiusi 8000 kv. metrų teritorijoje, apimančioje penkis pastato aukštus. 250 meno kūrinių ir archyvinių dokumentų pirmą kartą pristatomi drauge, ir tai yra didžiausia kada nors vienoje vietoje surinkta R. Magrito darbų kolekcija. Visi darbai demonstruojami grupėmis, priklausomai nuo jų tematikos ir sukūrimo periodo.  Tarp eksponuojamų darbų – ir tokie garsūs R.Magrito kūriniai kaip „Šviesos imperija“ („Empire of Light“) (1954), „Sugrįžimas“ („The Return“) (1940), „Šacherezada“ („Shéhérazade“) (1948). Žiūrovai turi galimybę įvertinti skirtingais stiliais atliktus R.Magrito darbus – tapybą, piešinius, guašą, fotografiją, skulptūrą, filmus, reklaminius plakatus, o taip pat ir su menininko gyvenimu ir kūryba susijusius objektus. Dauguma muziejuje eksponuojamų darbų atkeliavo iš privačių R.Magrito našlės Žoržetos Magrit (Georgette Magritte) bei belgų rašytojos ir poetės Irenos Skutener-Hamor (Irène Scutenaire-Hamoir) kolekcijų. Nemaža dalis kūrinių buvo paaukota garsių kolekcininkų, kitus darbus įsigijo Karališkųjų Belgijos meno muziejų fondas. 

 Daugiabriaunis R.Magrito talentas buvo pripažintas tik paskutiniais jo gyvenimo metais, prieš pat jo mirtį nuo kasos vėžio 1967-aisiais. Jis neretai vadinamas popart kūrėjų įkvėpėju – apie R. Magrito įtaką savo kūrybai kalbėjo Endis Vorholas (Andy Warhol), Džasperas Džounsas (Jasper Johns), Martinas Kipenbergeras (Martin Kippenberger).

Nors daugiausiai žinomas dėl savo siurrealistinių tapybos darbų, šis menininkas taip pat kūrė skulptūras, kiną, reklamas, dainininkų albumų viršelius. Išskirtiniu R.Magrito kūrybos bruožu tapo kasdienių objektų vaizdavimas jiems absoliučiai nebūdingoje, svetimoje aplinkoje.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

http://www.artdaily.org/index.asp?int_sec=11&int_new=30499


Nuotraukos:

http://momofmonkeys.files.wordpress.com/2008/11/rene-magritte.jpg

http://momofmonkeys.files.wordpress.com/2008/11/769570-the-false-mirror-rene-magritte-1928-1.jpg

http://atuleirus.weblog.com.pt/arquivo/golconde-ReneMagritte-thumb.jpg

http://nga.gov.au/International/Catalogue/Images/LRG/148052.jpg

http://gravitando.files.wordpress.com/2008/03/magritte46.jpg

Atgal Komentarai

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės