Informacija
Šiuolaikinės muzikos dozė: “Druskomanija 2013“ prasideda!

...Koks pavasaris be geros muzikos? Neįsivaizduojamas! Jau gegužės 11 dieną startuoja kasmetinis šiuolaikinės muzikos festivalis “Druskomanija 2013”, kviečiantis pasikrauti geros energijos ir praplėsti savo meninių įspūdžių amplitudę. Jau 29-ąjį kartą pasinerti į šiuolaikinės muzikos sūkurį siūlantis festivalis ir šiemet džiugina įvairiaspalviu muzikiniu spektru net ir išrankiausio skonio publikai. Vykdydama savo pagrindinę misiją – atspindėti šiuolaikinį meną, jaunus kūrėjus ir atlikėjus - “Druskomanija 2013” nepamiršta ir garbingų sukakčių. Šiais metais švenčiamo gražaus gerbiamo kompozitoriaus Teisučio Makačino 75-erių metų jubiliejaus proga, į festivalio programą įtrauktas gražiausių kompozitoriaus dainų vakaras bei pokalbis su muziku apie jo kūrybą.

“Druskomanija 2013” visą savaitę renginiais maitins sostinės publiką – net devyni renginiai numatomi įvairiose Vilniaus erdvėse. Gegužės 11d., 16.30 val., festivalį pradės spaudos konferencija, o 18val. į festivalio atidarymo koncertą Lietuvos kompozitorių sąjungoje kvies LT fortepijoninių ansamblių grupė. Gegužės 12d., 13.30 val., visiems besidomintiems šiuolaikinio meno tendencijomis įsitraukti į pokalbį pasiūlys įžanginė festivalio diskusija “Retrospektyvos/Perspektyvos”, vyksianti Coffee-inn vagos knygyne. Vakarop, 16val., į “Vakaro meditaciją” pasinerti pasiūlys atlikėjai Mykolas Natalevičius (bosas) ir Gabija Rimkutė (fortepijonas). Pirmadienį pailsėjus, antradienį, gegužės 14 dieną, 18val., Menų spaustuvėje (Studija II) – vakaras su gera Brass Trio muzika. Gegužės 15 dieną, 18val., į antrąją “jaunos” muzikos sesiją Menų spaustuvėje (Studija II) kvies neseniai susibūręs šiuolaikinės muzikos ansamblis “Sinestesis” (meno vadovas ir dirigentas Karolis Variakojis). Gegužės 16d., 13val., festivalio naujovė – jaunųjų muzikologų konferencija “Nestandartiniai muzikos reiškiniai kitose meno šakose” LMTA J. Karoso salėje, kurios metu laukiama įvairiausių staigmenų. 19val., Lietuvos kompozitorių sąjungoje akordeono muzikos garsais koncerte “ContemporAcco” užlies LMTA akordeonistų ansamblis. Šiuolaikinės muzikos invaziją sostinėje gegužės 17 dieną, 18val., Jono Meko vizualiųjų menų centre užbaigs tradicinis “Druskomanijos” projektas - “ELEKTROmanija”. Šiais metais čia šeimininkaus Liudas Mockūnas (saksofonas) ir Jakob Riis (elektronika).

Visi šiuolaikinės muzikos festivalio “Druskomanija” renginiai – nemokami, atviri, originalūs ir intriguojantys. Šiuolaikinio meno desantas laukia Jūsų!

Daugiau informacijos www.druskomanija.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės